SOCJAL
Do góry

Wirtualna rzeczywistość w Google Chrome

Przeglądanie stron internetowych w VR.

Wirtualna rzeczywistość to póki co ciekawostka obserwowana głównie w grach lub projektach artystycznych. Dzięki najnowszej aktualizacji przeglądarki Google Chrome każdy szczęśliwy posiadacz headsetu VR Daydream może przeglądać wszystkie strony internetowe w zupełnie nowy sposób.

Aktualizacja Chrome dodaje następujące funkcje VR: przeglądanie i wchodzenie w interakcję z każdą oglądaną stroną internetową, specjalne efekty przy śledzeniu linków oraz możliwość uruchomienia, hmm, „wciągającego” trybu przeglądania stron, które wspierają WebVR. Jest to rozwinięcie wprowadzonej w lutym możliwości przeglądania w VR jedynie stron zaprojektowanych pod wirtualną rzeczywistość. To wciąż niewiele, ale Google obiecuje dalsze prace nad nowymi funkcjami. Część z nich może zostać przedstawiona podczas nadchodzącego wydarzenia Google.

Chrome to nie jedyna przeglądarka, która wprowadza elementy wirtualnej rzeczywistości. Funkcjami tymi mogą pochwalić się Microsoft Edge i Firefox (ten drugi współpracuje zarówno z Oculus Riftem jak i HTC Vive). Swoje zainteresowanie VR wyraża również Apple, którego ostatnie smartfony otrzymały znaczny wzrost mocy pod rzeczywistość rozszerzoną – czyżby następnym krokiem była ta  wirtualna?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy