SOCJAL
Do góry

Wiedźmin trafi do kin w 2017 roku

Reżyserem obrazu ma zostać Tomasz Bagiński.

Po traumatycznych przeżyciach jakie zafundowało fanom prozy Andrzeja Sapkowskiego ostatnie filmowe dzieło prezentujące przygody nieustraszonego wiedźmina Geralta, przyszedł czas na hollywoodzkie podejście do tematu.

Amerykańska firma produkcyjna Sean Daniel Company (SDC) odpowiedzialna chociażby za serię filmów „Mumia”, połączyła siły z polskim konglomeratem Platige Films, aby wspólnie nakręcić pełnometrażowy film aktorski o wiedźminie Geralcie. Fabuła filmu będzie oparta na motywach opowiadań „Wiedźmin” i „Mniejsze zło” z tomu „Ostatnie życzenie”, a reżyserem obrazu ma zostać Tomasz Bagiński, który dał się poznać międzynarodowej widowni jego nominowanym do Oscara filmem krótkometrażowym „Katedra”.

Decyzja o realizacji filmu była kwestią czasu. Seria gier o Wiedźminie od lat bije rekordy sprzedaży. Jej ostatnia odsłona o podtytule „Dziki Gon” jest w tej chwili jednym z najchętniej wybieranych tytułów tego roku zarówno na konsole, jak i PC. Film ma wejść na ekrany już w 2017 roku i jeśli odniesie sukces będzie początkiem nowej serii również na małym ekranie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy