Połącz się z nami

Zapytaj T3

Warto wiedzieć: Android Wear na iPhone’a

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

SŁYSZAŁEM, ŻE ANDROID WEAR DZIAŁA JUŻ Z URZĄDZENIAMI Z IOS?

Owszem. Choć trudno w to uwierzyć, gadżety działające w oparciu o te jakże odmienne od siebie systemy operacyjne są teraz w stanie współpracować ze sobą.

JAKIM CUDEM STAŁO SIĘ TO MOŻLIWE?

To proste. Apple zgodziło się na możliwość współpracy androidowych smartwatchów z iPhone’ami, przy jednoczesnym zabezpieczeniu dostępu do kluczowych funkcji iOS.

CZY SĄ JAKIEŚ OGRANICZENIA?

Owszem. Funkcja kompatybilności z systemem Android Wear jest dostępna dla iPhone’ów 5 oraz wszystkich nowszych modeli. Posiadacze starszych smartfonów Apple muszą obejść się smakiem.

CZY PAMIĘTANO O WSPARCIU DLA KOMEND GŁOSOWYCH GOOGLE?

Oczywiście, poza jednym małym „ale”!

CZYLI?

Problemem jest to, że nie można skorzystać z tej funkcji w celu głosowej odpowiedzi na odebrane wiadomości tekstowe.

KOMPATYBILNOŚĆ DOTYCZY RÓWNIEŻ ZAPYTAŃ SKIEROWANYCH DO WYSZUKIWARKI GOOGLE?

Tak, ale wyniki stanowiące odpowiedź na zadane przez użytkownika pytania pojawiają się na smartfonie, a nie smartwatchu.

JAK WIELE MODELI SMARTWATCHÓW WSPÓŁPRACUJE Z IOS?

To bardzo trudne pytanie, gdyż nie wszyscy producenci wypowiadają się w temacie aktualizacji swoich urządzeń w celu umożliwienia współpracy ze smartfonami Apple. Na chwilę obecną wiadomo, że wszystkie nowe smartwatche z systemem Android Wear będą fabrycznie kompatybilne z iOS-em. Co do starszych urządzeń, informacji najlepiej szukać u źródła, czyli na stronie producenta.

CZY WARTO WIĘC EKSCYTOWAĆ SIĘ TĄ NOWINKĄ?

Owszem, ale na chwilę obecną nie warto bawić się w eksperymenty. Chcesz smartwatcha z Androidem Wear? Miej więc w kieszeni smartfona z Androidem. Jeśli pragniesz inteligentnego zegarka bezproblemowo współpracującego z iOS, wyposaż się w Apple Watcha lub któryś z modeli marki Pebble.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapytaj T3

Czy istnieje naprawdę bezobsługowy odkurzacz?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

przez

Wiele zależy od tego, co mieści się w twojej definicji słowa „bezobsługowy”. Jeśli wystarczy ci fakt, że nie musisz wstawać z kanapy i samodzielnie zaglądać w każdy kąt pomieszczenia, a nie przeszkadza ci konieczność regularnego opróżniania pojemnika na kurz, dobrym kompanem dla ciebie będzie iRobot Roomba e5 (2 500 PLN, www.irobot.pl). Ten sprytny robot sprząta wydajnie i precyzyjnie, rozpoznając zabrudzone miejsca i odkurzając je szczególnie dokładnie. Dzięki zaawansowanemu systemowi rozpoznawania przeszkód nie utknie on pod meblami ani nie „zawiesi” się na progach, więc podczas sprzątania nie będziesz musiał go samodzielnie ratować. Możesz także wydawać mu polecenia za pomocą aplikacji mobilnej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Jak sprawić, by sprzęt smart home nie rzucał się w oczy?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

A zatem nie należysz do miłośników stylistyki spod znaku „duże pudełko z błyszczącego, białego plastiku”? Spokojnie, inteligentne gadżety ewoluują tak szybko, że znajdziesz wśród nich także nieco bardziej dyskretne opcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Jak wybrać ładowarkę bezprzewodową?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Na pierwszy rzut oka wszystkie ładowarki bezprzewodowe mogą wydawać się takie same, ale przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Najważniejszym z nich jest moc ładowania. Najtańsze ładowarki oferują od 5 W mocy, ale wartość ta nie zawsze jest wystarczająca, aby szybko podładować high-endowego smartfona. Zasada jest prosta: im więcej, tym lepiej. Telefony Apple współpracują ze standardem 7,5 W, a Samsunga – 9 W, dlatego ładowarka o takiej lub większej mocy powinna spełnić twoje oczekiwania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Chcę kupić najnowszy telewizor Samsung QLED. Czy to dobry wybór?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Zdecydowanie tak! Mam dla ciebie dobrą wiadomość – w tym roku telewizory Smart TV od Samsunga otworzyły się na użytkowników urządzeń Apple. Nowe modele, jak również te z poprzedniego roku, otrzymają aplikację iTunes Movies, która pozwala na korzystanie z konta iTunes na ekranie telewizora.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Czego możemy się spodziewać po sieci 5G?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

przez

Zatem usiądź wygodnie, bo mamy wiele do omówienia. Jak nietrudno się domyślić, 5G to najnowszy standard sieci komórkowej, który ma zastąpić powoli starzejące się 4G. Nowa sieć charakteryzuje się wielokrotnie większą przepustowością niż jej poprzednik – każdy nadajnik będzie musiał zapewnić objętym nim użytkownikom prędkość łącza rzędu 20 Gb/s, co przełoży się na wielokrotnie szybsze transfery danych za pomocą sieci komórkowej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne