Połącz się z nami

Newsy

Vertu zamyka swój biznes

Historia marki od początku nie były usłana różami.

Opublikowane

dnia

Luksusowe smartfony Vertu od początku były towerem dla wybrańców z głębokimi portfelami. Jak się jednak nieszczęśliwie okazało dla owej firmy tych wybrańców było zdecydowanie za mało.

Upadek marki Vertu jest idealnym przykładem na to, że na rynku nie ma miejsca na luksusowe smartfony. Istnieje skończona liczba szejków i wielbicieli blichtru, która woli kupić kosztującego kilkanaście tysięcy smartfona, który nie ma funkcji i możliwości topowych produktów Apple lub Samsung. Z raportu The Financial Times wynika, że firma kończy swój żywot z długiem na 178 mln USD. Bez pracy zostanie również 200 osób, które z zegarmistrzowską precyzja tworzyło do tej pory produkty tej firmy w położonej w Wielkiej Brytanii fabryce.

Historia Vertu od początku nie były usłana różami. Powstała ona w 1998 roku jako specjalna podmarka Nokii. Z czasem jednak gigant rynku telefonów komórkowych podupadł na zdrowiu, a razem z nim Vertu. W 2012 roku firmę kupiło prywatne przedsiębiorstwo EQT VI. W 2015 Verto zostało jednak sprzedane firmie z Hongkongu (Godin Holdings). W tym roku marka ostatecznie trafiła w ręce Murata Hakana Uzana, który kupił ja za 64 mln USD i obiecał wykorzystać jej pełen potencjał. Tak się jednak nie stało. Źródła bliskie firmie donoszą jednak, że Uzan ma zamiar zatrzymać prawa do marki, technologii i licencji i będzie z czasem próbował odbudować firmę od zera.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung Galaxy Note 10+ w edycji Star Wars

W sam raz na premierę Skywalker. Odrodzenie.

Opublikowane

dnia

Oficjalne gadżety filmowe to nie nowość dla Samsunga – marka wielokrotnie wydawała edycje specjalne swoich produktów, które miały towarzyszyć ważnym premierom filmowym. Tym razem koreański producent przygotował coś fajnego dla miłośników sagi Gwiezdnych Wojen.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Valve oficjalnie ogłasza grę VR Half-Life: Alyx

Nie, to wcale nie jest długo wyczekiwany HL3.

Opublikowane

dnia

Są takie gry, za które wielu graczy oddałoby ostatnie pieniądze. Należy do nich niedokończona trylogia Half-Life, która uczyniła z Valve ważnego gracza na światowym rynku gier. Po latach Valve nareszcie powraca do opuszczonego przed laty uniwersum, ale nie w sposób, w jaki się spodziewaliśmy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne