Połącz się z nami

Internet Maker

VCW VicMan’s Photo Editor 7.9

Programy do prostej obróbki graficznej okazują się przydatne w sytuacjach, gdy trzeba szybko wprowadzić drobne modyfikacje czy dodać proste efekty do zdjęć. Często dla takich drobiazgów nie opłaca się uruchamiać kombajnów w stylu Adobe Photoshop czy jego tańszych odpowiedników.

Photo Editor jest przykładem takiego właśnie niezbyt skomplikowanego narzędzia o przeciętnej funkcjonalności. Potrafi wyczarować kilka prostych przeróbek obrazów, choć wcale nie aspiruje do miana naprawdę potężnego programu graficznego.

Korzystając z Photo Editora, otrzymasz dostęp do podstawowych narzędzi edytorskich, umożliwiających zaznaczanie i modyfikowanie określonych obszarów obrazu, zmianę rozmiaru zdjęcia, dodanie napisu czy zmianę kolorów (w tym modyfikację nasycenia czy kontrastu, a także korekcję gamma).

Oprócz tego dostępnych jest wiele filtrów znanych z Photoshopa, m.in. pozwalających tworzyć wygładzenia, a także deformacje zaznaczonego fragmentu obrazu według licznych wzorców. Jak donoszą autorzy, program potrafi także korzystać z pluginów napisanych dla Photoshopa.

Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach – bezpłatnej oraz testowej. Różnią się one funkcjonalnością, która w wariancie darmowym jest nieco okrojona – można otworzyć tylko dwa obrazy jednocześnie, natomiast wielkość każdego z nich jest ograniczona maksymalnie do rozmiaru 1000×1000 pikseli. Obie wersje obsługują ponad 30 formatów graficznych, ale tylko wersja płatna umożliwia eksport obrazów do formatu GIF.

Sięgając po Photo Editora, nie spodziewaj się cudu porównywalnego do znanych kombajnów graficznych. To tylko bardziej rozbudowana wersja edytora dostępnego w wielu przeglądarkach grafiki. Do celu błyskawicznych przeróbek program ten może być jednak interesujący.

Informacje

Producent: VicMan
Strona WWW: http://www.vicman.net/

Administrator, programista systemów operacyjnych i aplikacji internetowych. Internetem zajmuje się od 1998 roku, niemal od początku działając również jako dziennikarz branżowy.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy Photoshopa da się zastąpić? Testujemy edytory online

Internet Maker

Czy Photoshopa da się zastąpić? Cz. 2

Internet Maker

Czy Photoshopa da się zastąpić? Cz. 1

Internet Maker

Nic na dysku, wszystko online

Internet Maker

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!