SOCJAL
Do góry


Valve uśmierca sprzętową wersję Steam Link

Na dobre zastąpi je aplikacja mobilna.

Steam Link, urządzenie do lokalnego strumieniowania gier od Valve, już niedługo zniknie z rynku. Producent poinformował, że zapasy sprzętu niemal się wyczerpały, a nowe egzemplarze nie będą produkowane.

Niewielka, hardware’owa „przystawka” do telewizora od Steam po raz pierwszy pojawiła się w 2015 roku i umożliwiała odtwarzanie gier na jednym urządzeniu i granie w nie na drugim. Z poziomu Steam Link można było łączyć się ze wszystkimi podpiętymi do naszego konta Steam sprzętami w obrębie jednej sieci. Teraz Valve ostatecznie zrezygnowało z dalszej produkcji streamera: zapas urządzeń w niektórych regionach zdążył się zupełnie skończyć, a w niektórych jest bliski wyczerpaniu.

Decyzja ta podyktowana jest wieloma czynnikami. Najważniejszym z nich jest rozwój technologii inteligentnych telewizorów, które w roku premiery Steam Linka były rzadkością. Obecnie wygodniejszym rozwiązaniem są aplikacje do strumieniowania, które można zainstalować bezpośrednio na urządzeniu docelowym bez konieczności kupowania dodatkowego urządzenia.

Valve podkreśla, że będzie rozwijało usługę Steam Link w wersji software tak, aby zapewnić możliwość strumieniowania zawartości do każdego kompatybilnego z nią urządzenia: telewizorów, urządzeń mobilnych czy innych komputerów w sieci. Na urządzeniach z Androidem dostępna jest ona już od maja, nie wiadomo natomiast, kiedy trafi na iOS – Apple twierdzi, że aplikacja jest niezgodna z regulaminem AppStore. Posiadacze fizycznej wersji Steam Link również nie mają się czego obawiać, ponieważ Valve będzie na bieżąco aktualizować oprogramowanie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy