Połącz się z nami

Newsy

Valve uśmierca sprzętową wersję Steam Link

Na dobre zastąpi je aplikacja mobilna.

Opublikowane

dnia

Steam Link, urządzenie do lokalnego strumieniowania gier od Valve, już niedługo zniknie z rynku. Producent poinformował, że zapasy sprzętu niemal się wyczerpały, a nowe egzemplarze nie będą produkowane.

Niewielka, hardware’owa „przystawka” do telewizora od Steam po raz pierwszy pojawiła się w 2015 roku i umożliwiała odtwarzanie gier na jednym urządzeniu i granie w nie na drugim. Z poziomu Steam Link można było łączyć się ze wszystkimi podpiętymi do naszego konta Steam sprzętami w obrębie jednej sieci. Teraz Valve ostatecznie zrezygnowało z dalszej produkcji streamera: zapas urządzeń w niektórych regionach zdążył się zupełnie skończyć, a w niektórych jest bliski wyczerpaniu.

Decyzja ta podyktowana jest wieloma czynnikami. Najważniejszym z nich jest rozwój technologii inteligentnych telewizorów, które w roku premiery Steam Linka były rzadkością. Obecnie wygodniejszym rozwiązaniem są aplikacje do strumieniowania, które można zainstalować bezpośrednio na urządzeniu docelowym bez konieczności kupowania dodatkowego urządzenia.

Valve podkreśla, że będzie rozwijało usługę Steam Link w wersji software tak, aby zapewnić możliwość strumieniowania zawartości do każdego kompatybilnego z nią urządzenia: telewizorów, urządzeń mobilnych czy innych komputerów w sieci. Na urządzeniach z Androidem dostępna jest ona już od maja, nie wiadomo natomiast, kiedy trafi na iOS – Apple twierdzi, że aplikacja jest niezgodna z regulaminem AppStore. Posiadacze fizycznej wersji Steam Link również nie mają się czego obawiać, ponieważ Valve będzie na bieżąco aktualizować oprogramowanie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne