Połącz się z nami

Newsy

To dlatego hasła muszą umrzeć

Opublikowane

dnia

Korzystanie z haseł jest coraz mniej komfortowe. Serwisy stają się bowiem bardziej wymagające pod tym względem i coraz bardziej starają się przeciwdziałać atakom hakerów. Jesteśmy zmuszani do wymyślania trudnych i złożonych kombinacji. Co gorsza, część portali wymaga okresowych zmian hasła. Jak już uda nam się w wstrzelić w niełatwy do zapamiętania ciąg znaków, po chwili musimy wymyślać i zapamiętywać nowy.

Wouter Smet, który jest zatrudniony w Engagor jako Growth Hacker, opublikował ciekawy przewodnik, który pokazuje ludziom, w jaki sposób tworzyć nowe, inteligentne hasła. W swojej pracy Smet prezentuje również, jak absurdalny jest obecny system ich tworzenia.

W gruncie rzeczy, Smet jest zdania, iż należy stworzyć kilka różnych rodzajów haseł. Przykładowo – jedno, które jest współdzielone z innymi ludźmi (jak komputer domowy), drugie dla aplikacji wykorzystywanych w pracy, kolejne dla służbowego e-maila, czwarte dla banku (które jest długie i niemożliwe do odgadnięcia) oraz całe mnóstwo innych haseł do pozostałych aplikacji.

Jednak strategia Smeta zakłada konieczność tworzenia i zapamiętywania wielu różnych ciągów znaków, co z pewnością jest bardzo niewygodne dla większości użytkowników.

Dobrą nowiną jest to, że największe mózgi z Google i Microsoftu pracują nad technologiami, które mają uśmiercić konieczność korzystania z haseł. Dla przykładu, Google oraz Yubico pracują nad urządzeniem, które po podłączeniu do komputera będzie wymagało tylko nazwy użytkownika i numeru PIN. Następnie, zaszyfrowane informacje na temat wszystkich naszych kont online zostaną przesłane do przeglądarki Chrome umożliwiając nam tym samym autoryzowany dostęp.

Student Informatyki i Ekonometrii na Politechnice Gdańskiej, zapalony fotograf i multiinstrumentalista.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne