Połącz się z nami

Testy

TEST: Toshiba WL768

Opublikowane

dnia

Pierwsza w historii Toshiby seria telewizorów 3D (WL768) została stworzona we współpracy ze znanym studiem projektowym Jacob Jensen Design, ikoną europejskiego wzornictwa przemysłowego. Efekt tej kooperacji należy uznać za owocny, bowiem dostarczony do testu telewizor w wersji 46-cio calowej prezentuje się bardzo elegancko. Zastosowanie jednolitej tafli szkła od frontu telewizora, przy zaledwie 2,89 cm całkowitej jego głębokości, nadaje projektowi stylistycznej smukłości i lekkości. Natomiast jakość obudowy i jej perfekcyjne spasowanie wzbudzają zaufanie.

Atrakcyjny design telewizora idzie w parze z zaawansowaniem technologicznym. Toshiba zastosowała tu krawędziowe podświetlenie ekranu diodami LED. Sercem telewizora jest firmowy procesor Meta-Brain, odpowiadający za szereg obliczeń związanych z kontrolą parametrów obrazu, w tym obsługę układów ulepszających obraz z Resolution+ i Active Vision M200HD Pro na czele. Pierwszy z układów poprawia szczegółowość obrazu. Natomiast drugi odpowiada za uzdatnienie płynności ruchu w dynamicznych scenach poprzez interpolację dodatkowych klatek.

Z perspektywy przeciętnego użytkownika telewizor 46WL768 oferuje dosyć zaawansowaną kalibrację obrazu. Mimo to, menu jest przejrzyste, za co inżynierom Toshiby należą się słowa uznania. Amatorską kalibrację obrazu można przeprowadzić rozpoczynając od wybrania jednej z kilku fabrycznych konfiguracji obrazu, aby następnie na jej bazie dokonać dalszych, bardziej precyzyjnych korekt.

Podczas oglądania filmów Blu-ray i DVD kontrast na wprost ekranu oraz nasycenie kolorów są bardzo dobre. Przejścia tonalne oddawane są w sposób naturalny, a krawędzie pomiędzy sąsiadującymi kolorami wyraźne. W ciemnych scenach zachowana jest dobra ? jak na LCD ? czytelność detali, poziom czerni oraz gradacja szarości. Jednak nie ma tu jeszcze mowy o poziomie referencyjnym. Co więcej, na ciemnym tle ekranu widoczna jest nierównomierność jego podświetlenia. Zaletą natomiast jest brak rozmycia sekwencji z szybkim ruchem. Nawet bez włączonego systemu Active Vision nie doświadcza się znacznego wzrostu smużenia, a w każdym razie nie w stopniu, przy którym można by mówić o wyraźnym spadku komfortu oglądania. Osobiście preferowałem obraz bez aktywnej funkcji uzdatniania płynności ruchu, z uwagi na zbytnie zmanierowanie przekazu, jakie ona wnosi.

Do oglądania obrazu trójwymiarowego, oprócz odpowiedniego źródła, potrzebne są specjalne okulary z aktywną przesłoną. Efekty 3D w zależności od materiału filmowego potrafi ą być spektakularne i realistyczne lub też razić sztucznością. Znakomicie prezentowały się materiały demonstracyjne Blu-ray 3D z szerokimi kadrami otwartej przestrzeni, dobrze oddające naturalną perspektywę. Przekonująco wyglądały także statycznie sfilmowane kwiaty i ryby w akwarium. Z drugiej strony szereg ujęć cechujących się wielowarstwowością planów dawało wrażenie, że patrzy się na obraz złożony z kilku bardzo płaskich warstw, powycinanych z tła wzdłuż linii swoich konturów oraz pooddzielanych między sobą nieproporcjonalnymi odległościami w wymiarze głębi.

Za główną bolączkę telewizora należy uznać fakt, że patrząc na obraz nawet pod niewielkim kątem, kolory ulegają wypłowieniu. Dodatkowo pojawia się charakterystyczne niebieskawo-fioletowe zabarwienie ekranu.

Dźwięk telewizora jest tworzony przez parę głośników 2×10 W plus jeden głośnik 10 W do niskich tonów. Pomimo szeregu funkcji umożliwiających korekcję charakteru brzmienia, nie można powiedzieć, że jakość dźwięku wykracza ponad standard wyznaczony przez większość współczesnych płaskich telewizorów.

Jak przystało na produkt nowoczesny, telewizor oferuje szeroki zakres integracji z urządzeniami towarzyszącymi za pośrednictwem pokaźnej ilości gniazd. Mamy tu też możliwość konfiguracji sieci przewodowej, jak i bezprzewodowej oraz zgodność ze standardem DLNA. Za pośrednictwem USB obsługiwane są m.in. formaty DivX HD, MKV, JPEG, MP3. Osoby biorące pod uwagę aspekty ekologiczne docenią dodatkowe atrybuty telewizora w postaci Eco Panelu oraz funkcji ograniczających zużycie energii.

WWW.TOSHIBA.PL, 40” (102 CM) – OK. 5800 PLN, 46” (117 CM) – OK. 7000 PLN, 55” (139 CM) – OK. 10100 PLN

Specyfikacja

PROPORCJE EKRANU 16:9
ROZDZIELCZOŚĆ Full HD 1 920×1 080 pikseli
JASNOŚĆ 430 cd/m2
KONTRAST STATYCZNY 5 000:1
KONTRAST DYNAMICZNY 7 000 000:1
CZAS REAKCJI GTG 6ms
CZĘSTOTLIWOŚĆ ODŚWIEŻANIA 200Hz
MULTI-TUNER DVB-T/T2, DVB-C, DVB-S/S2, HD H.264
ZŁĄCZA 4xHDMI (Instaport), REGZA-Link (HDMI CEC), 2×USB (obsługa DivX HD, MKV, JPEG, MP3), SCART (RGB, AV Input), WIDEO (komponent, kompozyt), DVB (CI+), LAN, PC Input, AUDIO (Cinch, mini jack, digital out, sub.)
POBÓR PRĄDU 135W (średni), 03W (czuwanie)

 

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Testy

TEST: JBL Partybox 100

Bo na grube imprezy potrzebne jest specjalne udźwiękowienie…

Opublikowane

dnia

przez

Wyobraź sobie, że jesteś organizatorem Imprezy przez duże I. Wśród najważniejszych rzeczy, o które musisz zadbać, na pewno znajdzie się odpowiednie udźwiękowienie. Kieszonkowe głośniki Bluetooth są niezastąpione na domówkach i w plenerze, ale żeby udźwignąć ciężar większego wydarzenia, potrzebne jest potężniejsze nagłośnienie, na przykład w formie Partybox 100 od JBL – najmłodszego członka imprezowej rodziny od JBL.  

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Partybox 100 to świetnie zaprojektowany i doskonale wykonany głośnik, zaprojektowany z myślą o imprezach, które trwają od świtu do świtu.

Wynik
81

Plusy

Potężny, donośny i wyrazisty dźwięk. Duża dowolność w ustawianiu głośnika. Może służyć jako maszyna do karaoke i wzmacniacz gitarowy.

Minusy

Brak możliwości sterowania oświetleniem poprzez aplikację. 

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Oculus Quest

Bezprzewodowe granie w VR? Sprawdźmy, czy Oculus Quest zapoczątkuje rewolucję bez kabli.

Opublikowane

dnia

przez

Magazyn T3

Headsety VR i przewody to nierozłączna para. Kable ciągną się wzdłuż pleców, po podłodze w salonie, od umieszczonych na półkach czujników przestrzennych aż po komputer lub konsolę, wypełniając całą przestrzeń i stwarzając zagrożenie podczas brodzenia w wirtualnej rzeczywistości. Niełatwo jest zapanować nad tą plątaniną, ale teraz można z niej zupełnie zrezygnować. Na rynku ukazał się bowiem Oculus Quest, który obciął wszystkie przewody i zamiast nich zaproponował wygodne, wciągające eksplorowanie VR – takie, o jakim marzyliśmy od wielu lat. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Oculus Quest ma stać się ambasadorem VR wśród użytkowników, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z wirtualną rzeczywistością.

Wynik
83

Plusy

Lekka, bezprzewodowa konstrukcja. Bardzo dobre wrażenia audiowizualne.

Minusy

Mniej mocy niż komputerowe headsety. Gry dostępne jedynie przez Oculus Store.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Astell&Kern A&norma SR15

Czy odtwarzacz z nowej kolekcji A&K może konkurować z droższymi modelami?

Opublikowane

dnia

A&norma SR15 to kolejny po ciepło przyjętym AK70 MKII odtwarzacz od Astell&Kern z kategorii „budżetowej”. Trochę trudno przypinać tę łatkę sprzętowi za 3,5 tysiąca złotych, ale gdy weźmiemy pod uwagę najwyższą jakość wykonania i bezbłędne brzmienie, cena ta nie będzie wcale wydawała się wygórowana. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Poważny gracz na rynku odtwarzaczy hi-fi, który kusi sporymi możliwościami i atrakcyjną ceną.

Wynik
90

Plusy

Ekstrawagancka stylistyka. Wysoka jakość brzmienia, również bezprzewodowo. Intuicyjny interfejs.

Minusy

Stosunkowo mało możliwości personalizacji dźwięku.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Yamaha YAS-108

Soundbar z wbudowanym subwooferem? To wcale nie takie złe rozwiązanie…

Opublikowane

dnia

przez

Urok budżetowych soundbarów leży w ich możliwościach – niewielkie obudowy często potrafią wykrzesać z siebie mocny i realistyczny dźwięk. YAS-108 od Yamahy zalicza się do klasy tych najbardziej kompaktowych, które mogą działać bez subwoofera. Czy jego możliwości dźwiękowe dorównują temu, co mogą zaoferować nam większe modele? 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Aż trudno uwierzyć, że w soundbarze za 1 300 złotych znalazło się aż tyle funkcji. To godny polecenia sprzęt dla osób ceniących wysoką jakość w niewygórowanej cenie.

Wynik
87

Plusy

DTS Virtual:X daje wrażenia jak z kina domowego. Dokładne i realistyczne brzmienie. Możliwość sterowania poprzez aplikację. Korzystna cena.

Minusy

Brak wsparcia dla MusicCast. Nieznaczne obcięcie niskich tonów.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Bezprzewodowe kamery domowe

Zajrzyj do wnętrza swojego domu, sprawdź, co dzieje się na zewnątrz, i nagrywaj wszystkie podejrzane sytuacje bez zbędnych kabli.

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Systemy domowego bezpieczeństwa nigdy przedtem nie były tak proste w instalacji i użyciu. Zamiast inwestowania w drogi system CCTV lub podpisywania umów z firmami ochroniarskimi, wystarczy odwiedzić odpowiedni sklep (także internetowy), a wiercenie dziur i przewlekanie przewodów odchodzi do lamusa. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne