Połącz się z nami

Testy

TEST: Samsung JU6800

Czy wart rozstawać się z 3D na rzecz ostrego jak żyleta obrazu? Pewnie, że tak!

JU6800 to pierwszy telewizor Samsunga z płaskim ekranem wyposażony w matrycę produkowaną z użyciem technologii nanokryształów, która do tej pory obecna była wyłącznie w najnowszych modelach o zakrzywionej konstrukcji. 

Jeśli weźmiemy to pod uwagę i dodatkowo będziemy pamiętać, że mamy tu do czynienia ze sprzętem wyświetlającym obraz w rozdzielczości 4K, to zastanawiać może relatywnie niska cena tego sprzętu. Okazuje się, że Koreańczycy postanowili wprowadzić na rynek model pozbawiony obsługi technologii 3D oraz nie wyposażony w bajeranckie funkcje smart (np. sterowanie głosem czy gestami), których brak rekompensuje tym, co w przypadku telewizora jest najważniejsze, czyli jakością wyświetlanego obrazu. W przypadku JU6800 jest ona po prostu niesamowita i ciężko jest w kilku słowach opisać to, co widzi osoba oglądająca na ekranie tego modelu przeskalowany do rozdzielczości Ultra HD film puszczony z Blu-ray’a. Poziom szczegółowości, nasycenie barw oraz kontrast stoją tutaj na wyjątkowo wysokim poziomie i spokojnie można zaryzykować stwierdzenie, że opisywany sprzęt tylko nieznacznie ustępuje w tym względzie o wiele droższym odbiornikom z matrycami OLED. Wypada także dodać, że Samsung wyposażył swój produkt w kilka trybów obrazu, z których najciekawiej wypadają te dedykowane transmisjom wydarzeń sportowych oraz grom.

JU6850(EU)_001_Front_Silver

Choć JU6800 nie posiada kilku funkcji zarezerwowanych dla topowych modeli Smart TV, to i tak przyciąga uwagę wieloma rozwiązaniami wpływającymi na podniesienie komfortu podczas codziennego użytkowania telewizora. Nam najbardziej przypadła do gustu opcja podzielenia powierzchni matrycy na kilka mniejszych ekranów, która dla wielu osób może stanowić nieocenioną pomoc w przypadku rodzinnych kłótni o pilota. Poza nią znajdziemy tu też m.in. funkcję screen mirroringu, szereg rozwiązań ułatwiających współpracę telewizora z urządzeniami mobilnymi oraz bogatą liczbę aplikacji telewizyjno-multimedialnych.

W KWESTII JAKOŚCI OBRAZU JU68000 NIEZNACZNIE USTĘPUJE O WIELE DROŻSZYM ODBIORNIKOM Z MATRYCAMI OLED.

O wyglądzie samego urządzania można napisać tyle, że łączy on w sobie nieco prostoty i elegancji. Uwagę zwraca na pewno cienka ekranowa ramka – pod względem wizualnym bardzo dobrze komponuje się ona z podstawą w kształcie lekko wygiętej litery T.

ju6850

Dla osób potrafiących żyć bez 3D oraz efekciarskich metod kontroli telewizora JU6800 z pewnością jest produktem godnym polecenia. W tej cenie ciężko jest bowiem znaleźć sprzęt, który oferowałby tak rewelacyjną jakość obrazu oraz tak dużą liczbę opcji związanych z szeroko rozumianym odtwarzaniem multimediów.

SPECYFIKACJA

  • CENA 5 600 PLN
  • EKRAN 55 cali, 3840×2160 piskeli
  • ŁĄCZNOŚĆ 4x HDMI, 3x USB, 1x LAN, 1x wejście komponentowe, 1x cyfrowe wejście optyczne, 1x CI, Wi-Fi, Bluetooth, MHL
  • TUNERY DVB-T, DVB-C, DVB-T2
  • WAGA 16,6 kg
  • WYMIARY 1242,6×718,4×63,2 mm

Ocena

4.5

Zdaniem T3

Pomimo braku obsługi technologii 3D, JU6800 i tak jest jednym z najlepszych płaskich telewizorów LED, jaki można wstawić do salonu.

  • Design
  • Jakość wykonania
  • Funkcjonalność
  • Cena

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: JBL Tune 700 BT

Testy

The Sero, The Frame i The Serif – telewizory, które pasują do każdego stylu życia

Newsy

TEST: Jade Audio EW1 by FiiO

Testy

TEST: Kindle Paperwhite 4

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!