Połącz się z nami

Testy

TEST: Pioneer VSX-930

Amplituner dla wymagających melomanów chcących poddać swe audiofilskie ego prawdziwemu testowi.

Pioneer wypuścił na rynek nowy amplituner. Informację tę można by przyjąć ze stoickim spokojem, gdyby nie jeden niezwykle istotny fakt.

W chwili pisania tego tekstu to pierwszy amplituner tej marki mogący pochwalić się opcją strumieniowego odtwarzania plików DSD o częstotliwościach 5,6 MHz i 2,8 MHz. Funkcja ta może okazać się najlepszą kartą przetargową w oczach osób chcących nacieszyć swoje uszy brzmieniem hi-res audio i nie ma wątpliwości, że to właśnie ta grupa odbiorców jako pierwsza ustawi się w kolejce po zakup tego sprzętu.

vsx-930-k_hero

Co poza tym ma do zaoferowania opisywany model? No cóż, wystarczy tylko popatrzeć na specyfikację, by w mig stało się jasne, że japoński produkt kryje w sobie ogromny potencjał. Po pierwsze, model ten wyposażony został w opcję skalowania sygnału wideo do rozdzielczości 4K. Po drugie, opisywany amplituner wspiera praktycznie wszystkie najnowsze standardy dźwięku przestrzennego, na czele z technologią Dolby Atmos. Kolejną niewątpliwą zaletą VSX-930 jest ogromna liczba dostępnych złącz, dzięki którym do amplitunera można podłączyć wiele różnych urządzeń źródłowych. Rewelacyjnie wypada także kwestia łączności bezprzewodowej, gdyż poza obligatoryjnym modułem Wi-Fi znajdziemy tu też obsługę Bluetooth, DLNA, AirPlay, a nawet opcję korzystania z muzycznych zasobów serwisu Spotify.

AMPLITUNER WSPIERA PRAKTYCZNIE WSZYSTKIE STANDARDY DŹWIĘKU, NA CZELE Z TECHNOLOGIĄ DOLBY ATMOS.

O ile pod względem czysto technologicznego potencjału amplituner ten robi wyjątkowo dobre wrażenie, o tyle w przypadku kwestii związanych z jego obsługą można doszukać się pewnych niedoskonałości. W czasach kiedy zdecydowana większość urządzeń jest kontrolowana z użyciem pojedynczej aplikacji, Pioneer poszedł trochę pod prąd i z niezbyt zrozumiałych powodów oddał nam do dyspozycji dwa programy – jeden służący do konfiguracji amplitunera, drugi odpowiedzialny za jego obsługę. Jest to co prawda drobny niuans, ale według nas funkcjonalność obu aplikacji spokojnie można było zawrzeć w jednej. Drugim narzędziem do kontroli tego sprzętu jest pilot, posiadający baaardzo dużo przycisków – co prawda zostały one rozmieszczone w całkiem przemyślany sposób, ale początkującemu użytkownikowi zapamiętanie ich funkcji bez wątpienia zajmie trochę czasu. Obie te wady mają jednak charakter kosmetyczny i nijak nie burzą wrażenia, że Pioneer przy tworzeniu VSX-930 wykonał kawał dobrej roboty.

VSX-930-K-rearpanel

SPECYFIKACJA

 • CENA 2 300 PLN
 • LICZBA KANAŁÓW 7
 • ŁĄCZNOŚĆ Wi-Fi, Bluetooth, DLNA, AirPlay, wejście Composite Video, 2x cyfrowe wejście optyczne, współosiowe wejście cyfrowe,  ethernet, wejście HDMI x6, wyjście HDMI x1, wejście słuchawkowe, gniazda głośnikowe, wyjście przedwzmacniacza, USB
 • DŹWIĘK SURROUND Dolby Digital Plus,  Dolby TrueHD, Dolby Atmos, DTS-ES, DTS NEO:6, DTS-HD Master Audio
 • NOMINALNA MOC WYJŚCIOWA 105 W na kanał przy 8 omach/150 W na kanał przy 6 omach
 • WYMIARY 435x168x362,5 mm
 • WAGA 9,8 kg

Ocena

4.3

Zdaniem T3

Za kupnem VSX-930 przemawia również nagroda EISA, którą sprzęt ten otrzymał w kategorii Europejski Amplituner Kina Domowego 2015-2016.

 • Design
 • Jakość wykonania
 • Funkcjonalność
 • Cena
Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Lenovo Yoga C940

Testy

TEST: JBL Live 300 TWS

Testy

TEST: Lenovo Legion Y540

Gaming

TEST: WD_BLACK D10 Game Drive

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!