Połącz się z nami

Testy

TEST: Mio Cyclo 505 HC

Najlepszy gadżet, jaki możesz zamontować na kierownicy swojego dwukołowego rumaka.

Cycle 505 HC to w chwili obecnej najbardziej zaawansowana nawigacja rowerowa w ofercie firmy Mio i już po szybkim zerknięciu na listę funkcji oferowanych przez ten gadżet w mig staje się jasne, dlaczego kosztuje on tyle co średniej klasy smartfon. 

Najważniejszym elementem urządzenia jest 3-calowy dotykowy wyświetlacz, na którym prezentowane są wszystkie potrzebne rowerzyście informacje. Kierujący jednośladem poza śledzeniem trasy może zerkać m.in. na informacje o powiadomieniach przychodzących na sparowanego z nawigacją smartfona oraz na bieżąco monitorować wartości wielu parametrów charakteryzujących jazdę lub przebieg kolarskiego treningu. Przy założeniu, że wsiadając na rower odziejemy się w dołączoną do urządzenia opaskę z monitorem tętna, Cycle 505HC będzie wyświetlał nam takie wielkości jak: prędkość, kadencję, tempo, temperaturę, czas, kierunek jazdy oraz szereg innych zmiennych pozwalających na wnikliwą analizę naszych przejażdżek. Do jej przeprowadzania możemy skorzystać z aplikacji Mio Share – pełni ona rolę swoistej platformy treningowej, która zbiera dane rejestrowane przez nawigację i podaje je użytkownikowi w zwartej formie. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie mało intuicyjny interfejs tego oprogramowania oraz niezbyt oszałamiająca liczba dostępnych opcji. Fakt ten mógłby przyprawić mnie o smutek, ale na moje szczęście Mio zatroszczyło się również o wyposażenie swojego produktu w kompatybilność z takimi serwisami jak Strava czy Endomondo, co w oczach osoby korzystającej z usług którejś z tych platform jest mocnym argumentem za zakupem opisywanej nawigacji.

PL_Multiple_Cyclo505_wtih Accessories

Zaletą urządzenia Mio jest bez wątpienia łatwość jego obsługi, w czym ogromną rolę odgrywa bardzo czytelny interfejs, który poza dużymi czytelnymi ikonami oferuje użytkownikowi sporo swobody w zakresie zabawy z opcjami związanymi z personalizacją wyglądu menusów. Ten ostatni aspekt jest o tyle istotny, że przy tak dużej liczbie parametrów monitorowanych przez ten gadżet, dobrze jest móc mieć wpływ na to, które z nich prezentowane są na wyświetlaczu.

JAKO AKCESORIUM DLA OSÓB NA POWAŻNIE PODCHODZĄCYCH DO SWEGO HOBBY PRODUKT MIO WYPADA REWELACYJNIE

W zależności od tego czy będziemy chcieli oglądać podgląd mapy czy nie, możemy korzystać z maksymalnie trzech ekranów, na których pokazywane będą parametry wybrane przez nas w opcjach. Nie trzeba więc chyba dodawać, że w charakterze urządzenia służącego do śledzenia przebiegu profesjonalnego treningu kolarskiego produkt firmy Mio wypada po prostu rewelacyjnie. Poza nawigacją w pudełku znajdziemy czujnik prędkości i kadencji, monitor tętna, zestaw niezbędnych mocowań oraz ładowarkę. Z ostatniego z wymienionych akcesoriów trzeba korzystać po upływie 8-9 godzin, gdyż właśnie tyle czasu jest w stanie wytrzymać bateria odpowiedzialna za działanie urządzenia.

PL_Cyclo 505_angled_SurpriseMe Proposals

SPECYFIKACJA

  • CENA 1 700 PLN
  • ŁĄCZNOŚĆ Bluetooth, Wi-Fi
  • WAGA 129 g
  • WYŚWIETLACZ 3-calowy, 240×400 pikseli
  • KOMPATYBILNOŚĆ Z MOBILNYMI SYSTEMAMI OPERACYJNYMI Android, iOS
  • WYMIARY 61x103x19,6 mm

Ocena

4.3

Zdaniem T3

Nawigacja Mio Cyclo 505HC to bezwzględny pewniak na zakupowej liście każdego rowerowego freaka. Fantastycznie sprawdza się w każdych warunkach.

  • Design
  • Jakość wykonania
  • Funkcjonalność
  • Cena
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Samsung Q800T

Testy

TEST: TP-Link Archer AX20

Testy

TEST: Microsoft Surface Headphones 2

Testy

TEST: ASUS ZenBook 14 UX425

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!