Połącz się z nami

Internet Maker

Strona na WordPressie? Grunt to dobry hosting

Opublikowane

dnia

WordPress jest powszechnie uważany za najlepszy system zarządzania treścią zarówno dla prostych blogów i stron, jak i większych serwisów internetowych oraz sklepów. Szacuje się, że już 23% witryn na świecie korzysta z WordPressa, a wśród nich takie marki jak BBC,  MTV czy Sony.

Pragnąc założyć stronę na WordPressie, należy najpierw wybrać odpowiedni hosting, który będzie spełniał wymagania tego systemu. Na polskim rynku liderem rozwiązań hostingowych przystosowanych dla WordPressa jest firma 1&1 Internet. Hosting WordPress w 1&1 nie ogranicza się do oferowania instalacji „jednym kliknięciem”, ale oferuje wiele autorskich funkcji i udogodnień.

Centrum aplikacji to specjalnie wydzielona sekcja Panelu Klienta 1&1 poświęcona aplikacjom hostingowym – szczególnąy nacisk postawiono na WordPressa. W zależności od naszego stopnia zaawansowania, możemy zainstalować aplikację w wersji dla początkujących lub ekspertów. W pierwszym przypadku nie musimy zajmować się technicznymi aspektami WordPressa, ponieważ wszystko odbywa się automatycznie. Natomiast w trybie eksperckim mamy pełną kontrolę nad aplikacją.

1Tutaj uruchamiamy instalację WordPressa, postępując według instrukcji na ekranie. Do wyboru mamy też ok. 140 innych aplikacji.

 

Asystent konfiguracji. Pomimo prostoty, mnogość funkcji WordPressa może być przytłaczająca, szczególnie gdy używamy go po raz pierwszy. Na szczęście za pomocą tego autorskiego dodatku 1&1 szybko skonfigurujemy stronę według naszych upodobań.

2Najpierw określamy typ strony (portfolio, blog, strona firmowa lub prywatna), następnie wybieramy kompozycję graficzną, a na końcu dodajemy wtyczki z listy polecanych rozszerzeń.

Rekomendowane rozszerzenia. Specjaliści 1&1 wyselekcjonowali najbardziej praktyczne wtyczki i efektowne motywy, dzięki czemu klienci oszczędzają czas i korzystają ze sprawdzonych rozwiązań.

3Liczba dostępnych wtyczek do WordPressa wynosi ponad 30 tysięcy. Jeszcze większą kolekcję stanowią tzw. motywy, czyli szablony graficzne stron. W 1&1 mamy do dyspozycji najlepsze z nich.

Site Manager dla wygody. W zakładce Site Manager możemy zarządzać automatycznymi aktualizacjami rozszerzeń. Dzięki temu mamy pewność, że używamy najnowszych wersji wtyczek i motywów.

4Tu aktywujemy automatyczne aktualizacje zainstalowanych wtyczek oraz motywów.

Jeśli będziemy potrzebować dodatkowego wsparcia, w 1&1 zawsze możemy skorzystać z pomocy eksperta, który oprócz obsługi WordPressa, udziela porad w zakresie PHP i MySQL.

Na stronie 1&1 Internet znajdziesz szczegółowe informacje o pakietach hostingu WordPress.

 

Student Informatyki i Ekonometrii na Politechnice Gdańskiej, zapalony fotograf i multiinstrumentalista.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Internet Maker

Pozycjonowanie strony internetowej a reklamy w Internecie – czym się różnią?

Nie masz cierpliwości do pozycjonowania? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Opublikowane

dnia

przez

Chcesz osiągnąć sukces w e-biznesie i zwiększyć widoczność swojej strony w sieci? Nie pozostaje Ci nic innego jak zająć się promocją witryny. Zacznij od inwestycji w pozycjonowanie, czyli zgodnej ze wskazówkami Google optymalizacji strony pod wyszukiwarkę internetową. Pamiętaj, że największa ilość wejść pochodzi właśnie z wyszukiwarek, dlatego zajmowanie wysokiej pozycji w rankingu Google szybko przełoży się na lepsze statystyki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak szybko i łatwo stworzyć stronę mobilną

Opublikowane

dnia

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne staje się przeglądanie stron internetowych na urządzeniach mobilnych. Ba! Samo surfowanie po sieci to w sumie już przeszłość – obecnie zakupy czy płatności mobilne to chleb powszedni dla polskich internautów. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak zabezpieczyć swoje zdjęcia w chmurze

Opublikowane

dnia

Niedawny wyciek nagich zdjęć znanych osobistości wznowił dyskusje na temat bezpieczeństwa naszych prywatnych danych. Jako że część fotografii została wykradziona poprzez iCloud, prezentujemy dziś jak zabezpieczyć swoje dane w chmurze. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak usunąć historię swojej aktywności z Facebooka?

Opublikowane

dnia

Usunięcie swojej aktywności z Facebooka nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Portal społecznościowy daje możliwość zachowania kopii swoich postów oraz zamknięcia całego konta, jednak co w przypadku gdy chcemy usunąć tylko poszczególne wpisy? (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Pozbądź się spamu z pluginem MotionCAPTCHA

Opublikowane

dnia

Obecnie captcha jest jednym z najlepszych sposobów na zatrzymanie spamu. W niniejszym artykule przestawię troszkę inną jej odmianę, niż zazwyczaj możemy odnaleźć na stronach internetowych. (więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne