Połącz się z nami

Newsy

Spotify walczy z użytkownikami blokującymi reklamy

Może skończyć się to zawieszeniem lub usunięciem konta.

Opublikowane

dnia

Osoby, które korzystają ze Spotify, będą musiały od tej pory słuchać muzyki przy wyłączonym oprogramowaniu blokującym reklamy. Serwis streamingowy zaostrza swoją politykę wobec bezpłatnych użytkowników.

Regulamin Spotify został rozszerzony o dodatkowy punkt, w którym serwis wyraźnie zaznacza, że korzystanie z jego darmowej wersji przy jednoczesnym blokowaniu reklam jest całkowicie zabronione. Od 1 marca używanie jakiegokolwiek typu oprogramowania typu adblock ma skończyć się automatycznym zawieszeniem lub nawet usunięciem konta. Pod ostrzałem mają znaleźć się także osoby, które tworzą i rozpowszechniają nieautoryzowane programy służące do pomijania lub usuwania reklam. Wszystkie informacje na temat zmian w regulaminie zostały zawarte w mailu wysłanym do użytkowników Spotify.

Do tej pory Spotify radziło sobie z tym problemem w znacznie mniej radykalny sposób – jeśli dany użytkownik blokował reklamy i został na tym przyłapany, miał on możliwość usunięcia zabronionego oprogramowania i reaktywację swojego konta już bez niego. Zgodnie z ostatnim raportem problem dotyczy około 2 milionów kont, czyli 1-2% wszystkich osób aktywnych w serwisie streamingowym. Decyzja o zaostrzeniu polityki wobec tej grupy jest prawdopodobnie powiązana z finansowymi sukcesami Spotify w zeszłym kwartale oraz niedawnym zakupem dwóch serwisów z podcastami – Gimlet Media i Anchor.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne