Połącz się z nami

Newsy

Spotify walczy z użytkownikami blokującymi reklamy

Może skończyć się to zawieszeniem lub usunięciem konta.

Opublikowane

dnia

Osoby, które korzystają ze Spotify, będą musiały od tej pory słuchać muzyki przy wyłączonym oprogramowaniu blokującym reklamy. Serwis streamingowy zaostrza swoją politykę wobec bezpłatnych użytkowników.

Regulamin Spotify został rozszerzony o dodatkowy punkt, w którym serwis wyraźnie zaznacza, że korzystanie z jego darmowej wersji przy jednoczesnym blokowaniu reklam jest całkowicie zabronione. Od 1 marca używanie jakiegokolwiek typu oprogramowania typu adblock ma skończyć się automatycznym zawieszeniem lub nawet usunięciem konta. Pod ostrzałem mają znaleźć się także osoby, które tworzą i rozpowszechniają nieautoryzowane programy służące do pomijania lub usuwania reklam. Wszystkie informacje na temat zmian w regulaminie zostały zawarte w mailu wysłanym do użytkowników Spotify.

Do tej pory Spotify radziło sobie z tym problemem w znacznie mniej radykalny sposób – jeśli dany użytkownik blokował reklamy i został na tym przyłapany, miał on możliwość usunięcia zabronionego oprogramowania i reaktywację swojego konta już bez niego. Zgodnie z ostatnim raportem problem dotyczy około 2 milionów kont, czyli 1-2% wszystkich osób aktywnych w serwisie streamingowym. Decyzja o zaostrzeniu polityki wobec tej grupy jest prawdopodobnie powiązana z finansowymi sukcesami Spotify w zeszłym kwartale oraz niedawnym zakupem dwóch serwisów z podcastami – Gimlet Media i Anchor.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne