SOCJAL
Do góry


Spotify testuje aplikację na Apple Watch

Sterowanie odtwarzaniem na iPhonie… i chyba tyle.

Jeden z najpopularniejszych muzycznych serwisów streamingowych był do tej pory nieobecny na WatchOS. Już wkrótce się to zmieni – Spotify rozpoczęło właśnie beta testy swojej aplikacji na Apple Watch. W początkowej fazie nie będzie ona jednak zaskakiwała bogatą funkcjonalnością.

Serwis streamingowy wspominał o stworzeniu aplikacji na Apple Watch już od ponad roku, ale dopiero teraz na smartwatche trafi pierwsza wersja aplikacji Spotify. Póki co znajduje się ona w fazie zamkniętych testów beta. Na chwilę obecną apka umożliwia sterowanie odtwarzaniem muzyki na iPhonie z poziomu zegarka i przejrzenie historii odtwarzania utworów. Nieobecna jest natomiast wyczekiwana funkcja zapisywania playlist offline i odsłuchiwania ich bez dostępu do internetu, na przykład w trakcie treningu. Bez połączenia ze smartfonem program jest właściwie bezużyteczny.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy aplikacja Spotify na WatchOS kiedykolwiek rozszerzy swoją funkcjonalność – znacznie starsza wersja na konkurencyjny WearOS jest niewiele bogatsza, a różni ją właściwie tylko obecność Spotify Connect. Sterowanie Spotify z telefonu jest możliwe także za pomocą fabrycznej aplikacji Muzyka, której jedynym minusem jest brak opcji oznaczania utworów jako ulubionych. Nawet jeśli funkcja zapisywania muzyki offline trafi na apkę, Spotify będzie musiało stoczyć ciężki bój o klientów z natywnym Apple Music, które oferuje tę możliwość od samego początku. Póki co musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż ostateczna wersja aplikacji trafi do AppStore. Ani serwis streamingowy, ani Apple nie udzieliły oficjalnego komentarza w tej sprawie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy