Połącz się z nami

Newsy

SpaceX Crew Dragon wrócił na Ziemię

Misja zakończona pełnym sukcesem.

Opublikowane

dnia

Gdy w zeszłym tygodniu kapsuła Crew Dragon dokowała na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, wiedzieliśmy, że to dopiero połowa sukcesu. Na szczęście również jej powrót na Ziemię odbył się bez żadnych zakłóceń.

Kapsuła spędziła na Stacji prawie tydzień i była poddawana szeregowi testów. Po tym okresie przyszedł czas na kolejne poważne wyzwanie, czyli powrót na Ziemię. Aby tego dokonać, Crew Dragon musiał bezpiecznie odłączyć się od stacji, przetrwać ponowne wejście w atmosferę a następnie swobodnie spaść w wyznaczonym miejscu i w odpowiednim momencie uruchomić spadochrony łagodzące uderzenie o wody Oceanu Atlantyckiego. Cały proces przebiegł bez zarzutu, a kapsuła została zabrana na brzeg Florydy przez specjalny statek holowniczy Go Searcher. Oprócz testowego manekina wyposażonego w szereg czujników rejestrujących warunki w kabinie miała ona na pokładzie wyniki badań prowadzone na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

To pierwszy w historii lot prywatnego statku kosmicznego na Międzynarodową Stację Kosmiczną zakończony pełnym sukcesem. Teraz kapsuła będzie musiała przejść kilka dodatkowych testów, w tym sprawdzenie, czy procedury nagłego przerwania misji poprawnie działają. Analizie poddane zostaną także zebrane dane, które podpowiedzą konstruktorom, które aspekty lotu powinny zostać zmodyfikowane tak, aby był on jak najbezpieczniejszy. Zanim na pokład Crew Dragon wsiądą astronauci, SpaceX czeka jeszcze dużo pracy, jednak NASA twierdzi, że pierwszy załogowy lot kapsuły powinien odbyć się jeszcze w tym roku. Już wkrótce swoją dziewiczą podróż na Stację odbędzie także konkurencyjne rozwiązanie Boeinga.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne