Połącz się z nami

Newsy

Sony SmartWatch 2 zaprezentowany

Opublikowane

dnia

Zegarki nowej generacji to jeden z najgorętszych tematów tegorocznych targów IFA. Pomimo, że Sony uchylił nam już rąbka tajemnicy na temat SmartWatch 2 już pod koniec czerwca, to nowe urządzenie w pełnej okazałości zobaczyliśmy dopiero wczoraj.

SmartWatch 2 został wyposażony w 1,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 220×176 pikseli. Będzie on w stanie pomieścić do sześciu ikon. Nowy zegarek jest cieńszy niż jego poprzednik, co stanowi duży atut.

Warto zwrócić uwagę, że przy pomocy łączności Bluetooth, SmartWatch 2 będzie mógł być z łatwością połączony ze smartfonami działającymi pod dyktando systemu Android Ice Cream Sandwich lub nowszego. Urządzenie zostało wyposażone w przycisk umożliwiający zarówno włączenie/wyłączenie zegarka, jak i przełączenie go w tryb aplikacji. Po lewej stronie znajdziemy port microUSB, który służyć nam będzie do ładowania baterii.

Akumulator pozwoli na około cztery dni pracy urządzenia, co wydaje się być dość przyzwoitym wynikiem. Różnorodność aplikacji dostępnych na nowego SmwartWatcha jest cały czas dość ograniczona, jednak Sony pracuje nad poszerzeniem tego zasobu pozostawiając dowolność deweloperom oprogramowania. Czy to wypali? Mamy wątpliwości, ale…

Student Informatyki i Ekonometrii na Politechnice Gdańskiej, zapalony fotograf i multiinstrumentalista.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne