Połącz się z nami

Newsy

Sony będzie produkowało drony pod marką Airpeak

Czyżby szykowała się konkurencja dla DJI i Parrot?

Na rynku znajdziemy setki dronów, od niepoważnych zabawek za kilkadziesiąt złotych po drogie, profesjonalne narzędzia dla filmowców i naukowców. Właśnie wkracza na niego nowy gracz, Sony.

W opublikowanej dzisiaj krótkiej prezentacji, Sony przedstawiło najważniejsze założenia projektu Airpeak. Ma on łączyć doświadczenie firmy w zakresie utrwalania i przetwarzania obrazu z zaawansowanymi technologiami wykrywania przeszkód i strumieniowania w czasie rzeczywistym. Producent zapowiada, że inicjatywa ta skierowana będzie przede wszystkim do branży rozrywkowej, co wskazuje na to, że marka Airpeak będzie obejmowała urządzenia dla profesjonalnych twórców wideo, vlogerów i filmowców. Projekt ma ruszyć wiosną 2021 roku… i na razie wiemy jedynie tyle.

Nie jest tajemnicą, że Sony już od pewnego czasu spogląda w stronę rynku bezzałogowych pojazdów latających. W styczniu bieżącego roku producent złożył zgłoszenie patentowe, którego przedmiotem był składany dron – jego śmigła mogły być wsuwane do wnętrza obudowy. Na rysunkach widoczne były dwa warianty urządzenia, jedno z czterema śmigłami i jedno z ośmioma. Czy podobna konstrukcja będzie dostępna w linii Airpeak? Czas pokaże…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

HTC XR suite – produktywność przyszłości

Publikacje

Hyundai prezentuje nową platformę dla aut elektrycznych

Newsy

Snapdragon 888 – nowy flagowy procesor od Qualcomm

Newsy

TEST: TP-Link Deco S4

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!