SOCJAL
Do góry

Czy smartwatche potrafią już kontrolować inteligentny dom?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Owszem, ale musisz wziąć pod uwagę to, że produkty kompatybilne z opcją kontroli za pomocą smartwatchów nie są jeszcze zbyt popularne – zwłaszcza w naszym kraju, gdzie na dobrą sprawę dopiero niedawno nieco większym zainteresowaniem konsumentów zaczęły cieszyć się urządzenia należące do segmentu smart home.

Z kwartału na kwartał ich rynkowa sytuacja ulega poprawie, co w dużej mierze zależne jest od coraz większej funkcjonalności takich produktów, która automatycznie przekłada się na większą atrakcyjność w oczach osób, które wcześniej podchodziły do takich technologii z małym entuzjazmem.

Z inteligentnymi urządzeniami współpracują m.in. Apple Watche i nieco bardziej zaawansowane zegarki z Android Wear, z pomocą których można kontrolować np. systemy oświetleniowe, sprzęt audio czy gadżety odpowiedzialne za trzymanie pieczy nad domowym ogrzewaniem. Do najbardziej rozpoznawalnych marek takich produktów należą bez dwóch zdań Netatmo, Nest oraz Philips, a urządzenia sygnowane ich logami są dostępne w wielu polskich sklepach z elektroniką użytkową.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Zapytaj Guru