Połącz się z nami

Newsy

Sędziowie wideo podczas MŚ w Rosji

Oficjalna decyzja FIFA w sprawie wideoweryfikacji meczów.

Opublikowane

dnia

Sędzia piłkarski też jest człowiekiem i czasami zdarza mu się coś przeoczyć. Aby maksymalnie wyeliminować czynnik ludzkiego błędu z nadchodzących Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji, FIFA zdecydowała się na wprowadzenie systemu wideoweryfikacji spornych sytuacji.

System wideoweryfikacji (VAR) meczów działa na prostej zasadzie: oprócz znajdującego się na murawie zespołu sędziowskiego spotkanie obserwować będzie specjalny zespół sędziów wideo złożony z czterech członków. Otrzymają oni dostęp do szeregu kamer o różnych perspektywach, w tym takich rejestrujących tylko spalone. Sędziowie VAR nie będą mogli samodzielnie podejmować decyzji: zamiast tego będą oni odpowiedzialni za rozstrzygnięcie wątpliwości i podpowiedzenie sędziemu głównemu, jaką decyzję podjąć. Cały proces ma być transparentny, a fani informowani o jego przebiegu przez komentatorów. Według FIFA system wideoweryfikacji ma wyeliminować sytuacje, w których niesłusznie przyznany rzut karny lub czerwona kartka sprawi, że drużyna pożegna się z turniejem.

O piątkowej decyzji Rady FIFA poinformował prezydent organizacji na oficjalnym Twitterze. Ma ona zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników – ci ostatni obawiają się, że częste przerywanie meczu spowolni tempo akcji, a centra wideoweryfikacyjne mogą być podatne na działania manipulacyjne. System VAR został wdrożony w wielu ligach na całym świecie, w tym w naszej rodzimej Lotto Ekstraklasie, ale to pierwszy sprawdzian technologii w imprezie o tak dużym prestiżu. Miejmy nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z Bundesligi, w której sędziów wideoweryfikacji oskarżono o manipulowanie wynikami meczów.

 

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne