SOCJAL
Do góry

Samsung pracuje nad ultra szerokimi monitorami

Zbyt mało miejsca na ekranie? Żaden problem!

Monitory wyposażone w szerokie ekrany zaczynają przyciągać do siebie coraz większą uwagę konsumentów, dlatego też nie może dziwić fakt, że najwięksi producenci z branży elektronicznej planują poszerzać swą ofertę o nowe modele takich urządzeń.

Tendencję tę widać chociażby na przykładzie firmy Samsung, która wedle doniesień płynących z serwisu TFTCentral wprowadzi na rynek kilka monitorów wyposażonych w ekrany o nadzwyczajnie panoramicznych proporcjach. Najciekawiej zapowiada się 49-calowy (dobrze czytacie, to nie pomyłka) model, którego zakrzywiona matryca o proporcjach 31:9 będzie wyświetlać obraz o rozdzielczości 3840×1080 pikseli z częstotliwością odświeżania 144 Hz.

Oprócz tego monstrum, Koreańczycy mają zamiar zaoferować klientom drugi, nieco mniejszy monitor. Jego ekran zgodnie z doniesieniami ma posiadać przekątną w rozmiarze „zaledwie” 44 cali oraz proporcję 29:9. Z informacji zamieszczonych w cytowanym serwisie wynika, że produkcja obu tych modeli rozpocznie się we wrześniu – można więc się spodziewać, że na sklepowych półkach pojawią się one w okolicach gwiazdki lub na początku przyszłego roku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy