SOCJAL
Do góry

Samsung otwiera laboratorium badań nad AI

Prace nad autonomicznymi pojazdami i robotyką.

Algorytmy uczenia się w produktach Samsunga mogą już niedługo stać się znacznie bardziej zaawansowane. Koreański gigant otworzył właśnie w Montrealu dedykowane laboratorium badań nad sztuczną inteligencją.

AI była dotychczas traktowana przez Samsunga nieco po macoszemu. Owszem, asystent Bixby potrafi wykonywać podstawowe czynności i rozpoznawać szereg komend głosowych, jednak do ideału jeszcze trochę mu brakuje (chociażby obsługi języka polskiego).  Aby mógł on konkurować z Asystentem Google czy Siri potrzeba dalszych ulepszeń. Wiemy, że przynajmniej część prac odbędzie się w nowo otwartym laboratorium AI w Montrealu. Oprócz wirtualnych asystentów Koreańczycy planują rozwijać w nim algorytmy rozpoznawania obrazów i kontekstowych tłumaczeń, jak również projekty z zakresu robotyki i pojazdów autonomicznych.

Lokalizacja laboratorium jest nieprzypadkowa – Kanada staje się jednym z najgorętszych rynków dla specjalistów od AI. Oprócz Samsunga swoje laboratoria AI w Montrealu mają również Facebook, Google i Microsoft. Nie tylko to miasto jest interesujące dla technologicznych gigantów – Apple prowadzi badania nad pojazdami przyszłości w Ottawie a biura projektu Google DeepMind znajdują się w Edmonton. Który następny producent podąży w ich ślady?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy