Połącz się z nami

Newsy

Qualcomm chce zablokować sprzedaż iPhone’a w USA

Apple uważa, że zmiana warunków umowy dotyczącej wykorzystywania patentów jest nie fair.

Opublikowane

dnia

Qualcomm nie przebiera w środkach w swojej małej wojnie patentowej z Apple i, jak donosi serwis Bloomberg, ma w planach złożyć wniosek do agencji ITC (International Trade Commission) o zakazanie importu iPhone’a do USA. Jest to efekt sporu sądowego jaki rozgorzał po tym jak Apple zaniechało płacenia za patenty należące do firmy Qualcomm.

Zdaniem osób bliskich sprawie konflikt powstał kiedy Qualcomm podniósł stawkę jaką Apple do tej pory płaciło za wykorzystywanie technologii firmy z San Diego. Ponieważ w puli do zgarnięcia jest kilka miliardów dolarów to też argumenty obu stron są z najwyższej półki. Qualcomm zdecydował, iż za swoją technologię chce procent za sprzedaży iPhone’a, który przynosi firmie z Cupertino ogromne przychody. Z drugiej strony Apple uważa, że zmiana warunków umowy dotyczącej wykorzystywania patentów jest nie fair, a rzeczona kwota powinna być wyliczona wyłącznie na podstawie wartości technologii. Branie pod uwagę sukcesu i ceny finalnego produktu jest według nich nie zgodne z zasadami rynku.

Ponieważ strony nie mogą dogadać się w sprawie kwoty Apple postanowiło, że dopóki sąd nie wyda werdyktu firma Tima Cooka nie zapłaci Qualcommowi ani dolara. Jak można się domyślać właściciel patentu nie jest tym faktem szczególnie zachwycony, o czym może świadczyć przygotowywany wniosek do ITC. Jeśli agencja przychyli się do prośby firmy z San Diego Apple może być w poważnych tarapatach, gdyż nie będzie w stanie importować swojego produktu do kraju. Stawka tego pojedynku jest niezwykle wysoka i jeśli storny do dojdą do porozumienia to może nas czekać jeden z największych sądowych pojedynków Apple od czasu wojny z Samsungiem.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne