Połącz się z nami

Newsy

Problemy z wtyczkami w Firefoksie rozwiązane

Przyczyną błędu było wygaśnięcie certyfikatu.

Na użytkowników Firefoksa czekała w weekend niemiła niespodzianka – wszystkie rozszerzenia i wtyczki przestały nagle działać. Mozilla naprawiła już usterkę i wyjaśniła, dlaczego w ogóle do niej doszło.

W nocy z piątku na sobotę cyfrowy certyfikat bezpieczeństwa, za pomocą którego Mozilla podpisywała dodatki do przeglądarki, nagle wygasł. Z powodu ludzkiego błędu nie został on przedłużony, przez co Firefox przestał rozpoznawać wtyczki i zaczął informować użytkowników o ich niekompatybilności.

Błąd został zauważony bardzo szybko, a Mozilla równie sprawnie zaproponowała tymczasowe rozwiązanie problemu – łatka została udostępniona w formie badań, a jej instalacja wymagała jedynie chwilowego wyrażenia zgody na zbieranie danych telemetrycznych przez przeglądarkę. Kilka godzin temu udostępniona została także aktualizacja przeglądarki do wersji 66.0.4, która zawiera certyfikat przywracający większość zablokowanych rozszerzeń.

Mozilla potwierdza, że sprawa nie jest jeszcze w pełni rozwiązana, a kilka dodatków wciąż pozostaje nierozpoznanych, jednak zależało jej na jak najszybszym wypuszczeniu łatki – wiele osób korzysta z wtyczek do celów służbowych, dlatego opublikowanie nowego certyfikatu przed rozpoczęciem tygodnia pracy było tak ważne. Problemy z dodatkami mają zostać całkowicie wyeliminowane w ciągu kilku najbliższych dni.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Google Earth trafia na kolejne przeglądarki

Newsy

Google naprawia błąd modyfikujący dane użytkownika na Androidzie

Newsy

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Newsy

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!