Połącz się z nami

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

Z wizualnego punktu widzenia producent dokonał kilku niezbędnych zmian (na przykład zmodyfikował zawias i zmienił położenie aparatu), ale wciąż trudno pomylić ten design z jakimś innym sprzętem. Zamiast małego wyświetlacza i klawiatury telefon otrzymał spory, 6,2-calowy ekran o rozdzielczości 2142 x 876 i formacie 21:9, który rozkłada się niemal na płasko. Towarzyszy mu 2,7-calowy zewnętrzny ekran pomocniczy 800 x 600, przeznaczony do pracy, gdy smartfon jest złożony. Specjalna konstrukcja zawiasu z ruchomymi podpórkami pozwala smartfonowi składać się bez widocznej szczeliny, jednocześnie nie zaginając wyświetlacza. Ekran główny ma niewielkie wcięcie ze słuchawką i kamerką oraz tradycyjny „podbródek” z czytnikiem linii papilarnych.

Motorola Razr pracuje na ośmiordzeniowym procesorze Snapdragon 710 (czyli takim z „wyższej średniej” półki), ma 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Telefon otrzymał także dość małą baterię o pojemności 2510 mAh, podzieloną na dwa mniejsze akumulatory, po jednym na każdy składany segment. Smartfon posiada tylko jeden port, USB-C, zlokalizowany w dolnej części urządzenia. Co ciekawe, Motorola zadbała o umieszczenie w nowym Razr trybu retro, który zmieni sposób wyświetlania na głównym ekranie na ten znany z oryginalnej komórki – jego dolna część przejmie funkcje klawiatury, a górna – ekranu.

Składany smartfon został wyceniony na 1 500 USD (ok. 5 850 PLN) i będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, Azji, Australii i Europie – na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie, do których krajów europejskich trafi. Przedsprzedaż najprawdopodobniej ruszy pod koniec roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Otwarta beta GOG GALAXY 2.0 już dostępna

Sprawdź, jakie możliwości daje ci GOG GALAXY 2.0!

Opublikowane

dnia

GOG GALAXY 2.0, aplikacja, dzięki której połączysz wszystkie swoje gry i znajomych w jednym miejscu, jest już dostępna w otwartej becie. Wejdź na www.gogalaxy.com i dołącz do innych graczy. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Chiny zakazują zagranicznego sprzętu i oprogramowania w urzędach

Odpowiedź na amerykańskie obostrzenia.

Opublikowane

dnia

Nie wydaje się, żeby konflikt handlowy na linii Chiny-Stany Zjednoczone był bliski końcowi – sytuacja wciąż się zaostrza. Wiele bitew toczonych jest na rynku technologicznym: ostatnia z nich dotyczy oprogramowania i sprzętu wykorzystywanego przez instytucje rządowe i administracyjne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google dodaje nowe funkcje do Pixeli

Rozmycie tła po zrobieniu zdjęcia i filtrowanie połączeń.

Opublikowane

dnia

Pixel 4 na starcie nie był najoryginalniejszym spośród tegorocznych flagowców, ale Google obiecało, że przyszłe aktualizacje pozwolą użytkownikom skorzystać z pełni możliwości smartfona. Firma właśnie udostępniła pierwszy z wielu dużych „pakietów nowości”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne