Połącz się z nami

Newsy

Powstał pistolet strzelający… maskami na twarz

Nietypowa inicjatywa pewnego YouTubera.

Mimo zaleceń organizacji zdrowia publicznego, nie wszystkie osoby chcą nosić maski na twarz. Amerykański YouTuber Allen Pan znalazł na to sposób – zasilaną kanistrami na CO2 wyrzutnię masek.

„Pistolet z maskami” to domowej roboty projekt wykonany z różnego rodzaju części – jako podstawa posłużył spust od rozpylacza farby, do którego przymocowany został zawór elektromagnetyczny z linką hamulcową, kanister ze sprężonym dwutlenkiem węgla i pneumatyczna wyrzutnia. Po wciśnięciu spustu, mechanizm wyrzuca do przodu maskę z przyczepionymi do niej magnetycznymi przyciskami – służą one do owinięcia uchwytów dookoła głowy użytkownika. Jako pociski wykorzystane zostały specjalne maseczki z długimi sznurkami zamiast wokółusznych gumek.

Sprzęt to przede wszystkim zabawna próba pogodzenia amerykańskiej obsesji na punkcie broni z wciąż rosnącym odsetkiem osób, które odmawiają zakładania maseczek na twarz. Pistolet został przetestowany na manekinach i samym twórcy, ale Allen Pan odradza korzystanie z podobnych rozwiązań w życiu codziennym – podczas testów zdarzało się, że sznurki maseczki owijały się nie wokół twarzy manekina, ale dookoła jego szyi. W prawdziwym życiu taki błąd miałby tragiczne konsekwencje, dlatego pozostaje nam samodzielne zakładanie masek i nadzieja, że inni również o nich nie zapomną.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Android Auto nareszcie dostępny w Polsce

Newsy

Modułowy komputer Razer Tomahawk dostępny w przedsprzedaży

Newsy

Świąteczny przewodnik prezentowy 2020

Publikacje

HTC XR suite – produktywność przyszłości

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!