Połącz się z nami

Newsy

Porsche i Boeing pracują nad „latającym samochodem”

Klasa premium wśród pojazdów przyszłości?

Komunikacyjne problemy wielkich miast mogą być rozwiązane na różne sposoby. Niektórzy zwracają uwagę na potencjał podziemnego transportu, a inni – na w dużej mierze niezagospodarowaną przestrzeń powietrzną ponad ulicami. Ta druga koncepcja jest bliska Porsche, które wraz z Boeingiem planuje stworzenie elektrycznych pojazdów latających.

Porozumienie pomiędzy Porsche i Boeingiem ma na celu „zbadanie potencjalnego rynku miejskich pojazdów latających klasy premium i określenie sposobu, w jaki można przenieść ruch naziemny w przestworza”. Elementem współpracy ma być również opracowanie „latającego samochodu” –  pojazdu osobowego typu VTOL, czyli o pionowym starcie i lądowaniu, zasilanego w pełni energią elektryczną. Jego projekt przedstawiony jest na powyższych szkicach koncepcyjnych. Obydwa przedsiębiorstwa deklarują współpracę aż do etapu stworzenia i przetestowania prototypu wehikułu przyszłości.

„Latające samochody” to coraz popularniejszy koncept wśród producentów klasycznych pojazdów, przez wielu uznawany za klucz do rozwiązania komunikacyjnych problemów metropolii. Zgodnie z badaniami, na które powołuje się Porsche, ich rynek zacznie szczególnie szybko się rozwijać po 2025 roku. Dlatego firma zdecydowała się na rozpoczęcie współpracy z Boeingiem właśnie w tym momencie – dzięki temu gdy nowy sposób komunikacji będzie zyskiwał popularność, prace nad pojazdem będą już na zaawansowanym etapie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Infiniti Polska kończy działalność

Newsy

Aplikacja Yanosik walczy z dezinformacją podczas pandemii

Newsy

Formuła 1 przenosi wyścigi do świata wirtualnego

Newsy

Volkswagen prezentuje elektrycznego busa e-BULLI

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!