Połącz się z nami

Newsy

PlayStation Now trafi na komputery PC

W czasach kiedy streaming multimediów stał się codziennością gry wracają do łask.

Opublikowane

dnia

Jakiś czas temu pojawiły się plotki dotyczące wprowadzenia usługi streamingowej PlayStation Now na komputerach PC. Dzisiaj plotki zostały potwierdzone i wiemy już na pewno, że serwis ten będzie dostępny w niektórych częściach Europy i z czasem również w USA.

Streamowanie gier w gruncie rzeczy nie jest niczym nowym. Jeszcze 5 lat temu istniał serwis OnLive, który jako jeden z pierwszych oferował taki model rozrywki dla graczy. Jak się jednak okazało, zabrakło dużych pieniędzy i wsparcia ze strony producentów gier. Teraz jednak w czasach kiedy streaming multimediów stał się codziennością, również gry wracają do łask. PlayStation Now to sposób na korzystanie z katalogu gier oferowanych przez Sony na konsolę PS3, w które można grać do woli po opłaceniu abonamentu w wysokości niespełna 20 USD miesięcznie. Do tej pory, aby cieszyć się tą funkcjonalnością, potrzebowaliśmy konsoli PS4 lub dedykowanej konsoli PlayStation Now. Teraz jednak serwis ten będzie dostępny na komputerach PC. Do pełni szczęścia wystarczy dokupić specjalny przekaźnik podłączany do USB naszego komputera (kompatybilny z PC i Mac), aby do zabawy zaprosić oficjalny kontroler PS4 i możemy ruszać w podróż do świata rozrywki. Adapter ten będzie kosztował około 25 USD. W tej chwili Sony nie podało jeszcze oficjalnej daty premiery serwisu na pecetach.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne