Połącz się z nami

Newsy

PlayStation Now trafi na komputery PC

W czasach kiedy streaming multimediów stał się codziennością gry wracają do łask.

Jakiś czas temu pojawiły się plotki dotyczące wprowadzenia usługi streamingowej PlayStation Now na komputerach PC. Dzisiaj plotki zostały potwierdzone i wiemy już na pewno, że serwis ten będzie dostępny w niektórych częściach Europy i z czasem również w USA.

Streamowanie gier w gruncie rzeczy nie jest niczym nowym. Jeszcze 5 lat temu istniał serwis OnLive, który jako jeden z pierwszych oferował taki model rozrywki dla graczy. Jak się jednak okazało, zabrakło dużych pieniędzy i wsparcia ze strony producentów gier. Teraz jednak w czasach kiedy streaming multimediów stał się codziennością, również gry wracają do łask. PlayStation Now to sposób na korzystanie z katalogu gier oferowanych przez Sony na konsolę PS3, w które można grać do woli po opłaceniu abonamentu w wysokości niespełna 20 USD miesięcznie. Do tej pory, aby cieszyć się tą funkcjonalnością, potrzebowaliśmy konsoli PS4 lub dedykowanej konsoli PlayStation Now. Teraz jednak serwis ten będzie dostępny na komputerach PC. Do pełni szczęścia wystarczy dokupić specjalny przekaźnik podłączany do USB naszego komputera (kompatybilny z PC i Mac), aby do zabawy zaprosić oficjalny kontroler PS4 i możemy ruszać w podróż do świata rozrywki. Adapter ten będzie kosztował około 25 USD. W tej chwili Sony nie podało jeszcze oficjalnej daty premiery serwisu na pecetach.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

TEST: Streaming gier wideo

Gaming

Creative Sound Blaster X3 – kiedy zintegrowana karta to za mało

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!