Połącz się z nami

Newsy

Phase One wprowadza aparat 100 Mpix

To małe arcydzieło jest w stanie rejestrować całą masę szczegółów.

Do tej pory aby wykonać zdjęcie w jakości około 60 Mpix trzeba było się trochę nagimnastykować. Wymagało to na przykład wykonania kilku zdjęć jednocześnie, a następnie połączenia ich w odpowiednim programie. Te czasy jednak przeminęły dzięki nowemu średnioformatowemu aparatowi Phase One XF 100MP. 

Ten solidny, aczkolwiek dość niepozorny kawałek technologii jest w stanie wykonywać zdjęcia swoim sensorem CMOS 100 Mpix, który Phase One przygotowało we współpracy z firmą Sony. Jak się można spodziewać to małe arcydzieło jest w stanie rejestrować całą masę szczegółów, które są poza zasięgiem większości aparatów. Jest to również pierwszy sensor CMOS, który gwarantuje bogatą 16-bitową głębię kolorów. Co więcej producent zapewnia, iż XF 100MP poradzi sobie również przy słabym oświetleniu zapewniając „czyste” zdjęcia w zakresie ISO od 50 do nawet 128000.

XF 100MP właśnie trafił do sprzedaży, choć trzeba przyznać, że nie wszyscy amatorzy fotografii będą sobie w stanie na niego pozwolić. Aparat ten kosztuje niespełna 49 000 USD, co czyni go narzędziem, po które sięgną tylko prawdziwi zapaleńcy z niezwykle głębokimi kieszeniami.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Streaming gier wideo

Testy

Premiera silnika graficznego Unreal Engine 5

Newsy

TEST: Sony WH-H910N

Testy

TEST: Sony A6100

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!