Połącz się z nami

Newsy

Phase One wprowadza aparat 100 Mpix

To małe arcydzieło jest w stanie rejestrować całą masę szczegółów.

Opublikowane

dnia

Do tej pory aby wykonać zdjęcie w jakości około 60 Mpix trzeba było się trochę nagimnastykować. Wymagało to na przykład wykonania kilku zdjęć jednocześnie, a następnie połączenia ich w odpowiednim programie. Te czasy jednak przeminęły dzięki nowemu średnioformatowemu aparatowi Phase One XF 100MP. 

Ten solidny, aczkolwiek dość niepozorny kawałek technologii jest w stanie wykonywać zdjęcia swoim sensorem CMOS 100 Mpix, który Phase One przygotowało we współpracy z firmą Sony. Jak się można spodziewać to małe arcydzieło jest w stanie rejestrować całą masę szczegółów, które są poza zasięgiem większości aparatów. Jest to również pierwszy sensor CMOS, który gwarantuje bogatą 16-bitową głębię kolorów. Co więcej producent zapewnia, iż XF 100MP poradzi sobie również przy słabym oświetleniu zapewniając „czyste” zdjęcia w zakresie ISO od 50 do nawet 128000.

XF 100MP właśnie trafił do sprzedaży, choć trzeba przyznać, że nie wszyscy amatorzy fotografii będą sobie w stanie na niego pozwolić. Aparat ten kosztuje niespełna 49 000 USD, co czyni go narzędziem, po które sięgną tylko prawdziwi zapaleńcy z niezwykle głębokimi kieszeniami.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne