SOCJAL
Do góry

NVIDIA Max-Q to ultrabooki dla graczy

Najlepsze modele mają pobić nawet Razera Blade.

Na swojej konferencji podczas targów Computex 2017 firma NVIDIA zaprezentowała rozwiązanie, które powinno ucieszyć wszystkich graczy zmęczonych transportowaniem swojego ciężkiego laptopa do gier. Nowy język projektowania o nazwie Max-Q ma nie tylko znacznie odchudzić naszą maszynę, ale również zapewnić jej dodatkową moc.

NVIDIA jest zdania, że dzięki Max-Q będzie w stanie uczynić laptopy do grania 3 razy cieńszymi (do około 18 mm) i 3 razy potężniejszymi od swoich poprzedników dzięki zastosowaniu karty graficznej NVIDIA GTX 1080. Do dyspozycji gracza zostanie również oddany tryb „WhisperMode”, który obniży framerate i utrzyma naszą maszynę chłodną nawet podczas trwającej sesji.

Laptopy stworzone z wykorzystaniem Max-Q pojawią się w sprzedaży pod koniec czerwca. Najlepsze modele mają pobić nawet Razera Blade z kartą graficzną GTX 1060. Wydajnością będą zbliżone do modelu Blade Pro. Co prawda nie przeprowadzono jeszcze oficjalnych testów, ale zdaniem producenta nowe maszyny mają gwarantować 1,8 raza lepszą wydajność niż obecne laptopy z kartami GTX 1060 przy obsłudze gier premium w jakości 4K.

NVIDIA twierdzi, że Max-Q to nie tylko odchudzone układy, komponenty i lepsze odprowadzanie ciepła, ale również optymalizacja oprogramowania, która ma na celu zachowanie wysokich osiągów na relatywnie małej przestrzeni. Laptopy zaprojektowane dzięki Max-Q będą produkować wiodące marki takie jak Asus, Acer, Alienware, HP, Lenovo czy MSI. W środku użytkownicy znajdą z kolei karty graficzne zaczynające się od modelu GTX 1060 i kończące się na 1080.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy