Połącz się z nami

Newsy

Nowe smartwatche Pebble

W tym wyścigu żółwia z zającem Pebble nie poddaje się bez walki.

Na długo przed smartwatchami z systemem Android Wear i jeszcze dłużej przed Apple Watchem był Pebble. Ten mały zegarek z Kickstartera okazał się prawdziwym hitem i pomógł stworzyć zupełnie nową gałąź rynku urządzeń mobilnych. Dzisiaj Pebble zdecydowanie odczuwa już ciężar konkurencji, ale nie znaczy to, że w tym wyścigu żółwia z zającem poddaje się bez walki.

Do oferty Pebble weszły właśnie trzy nowe urządzenia. Pierwsze z nich to smartwatch Pebble 2, który jest budżetowym następcą pierwszego Pebble’a. W odróżnieniu od swojego poprzednika posiada on wbudowany czujnik odpowiedzialny za mierzenie naszego tętna i posiada szkiełko wykonane w technologii Gorilla Glass. Poza tym jest to mniej więcej ten sam smartwatch. Znajdziemy tu czarno-biały ekran 1,26 cala, identyczny rozkład przycisków, wodoodporność do 30 m i możliwość wymiany paska. Design jest bardzo zbliżony do poprzednika, choć w tym wypadku otrzymamy cieńszą ramkę, co sprawia, że urządzenie wygląda zgrabniej na nadgarstku.

pebble

Drugi nowy smartwatch Pebble to model Time 2, który jak można się domyślić jest ewolucją pierwszego Time’a. Tu również znajdziemy czujnik do mierzenia tętna, ale w odróżnieniu od poprzednika wyniki tego pomiaru wyświetlimy na „znacznie” większym wyświetlaczu. Mierzy on 1,5 cala i jest o około 50 procent większy niż ten w modelu Time. W rezultacie Pebble również tutaj zmniejszyło ramkę, co dodało temu smartwatchowi nieco szyku. Obudowa to nadal dobrej jakości plastik, ale dzięki temu urządzenie to może konkurować cenowo z Apple Watchem, Moto 360 czy Samsung Gear S2. Pebble wprowadza również kilka nowości w zakresie oprogramowania. Najciekawszym z nich jest bez wątpienia funkcja Actions, która pozwala na wyciągnięcie do jednego menu najistotniejszych operacji spośród wszystkich dostępnych na naszym smartfonie (np. wysłanie bezpośrednio SMS-a do konkretnego odbiorcy czy zamówienie Ubera).

core

Trzecim urządzeniem, które trafi do sprzedaży jest Pebble Core. Jest to pierwszy sportowy tracker producenta, który nie jest przeznaczony do noszenia na nadgarstku. W wielkim uproszczeniu jest to wszechstronny iPod Shuffle, który został wyposażony w te same czujniki monitorujące naszą aktywność co w Pebble 2 i Time 2, GPS, Bluetooth, łączność 3G, Wi-Fi, przycisk do powiadomienia kogoś o grożącym nam niebezpieczeństwie i możliwość odtwarzania muzyki ze Spotify. Urządzenie to nie posiada ekranu i jest kierowane głównie do sportowców, a jego obsługa odbywa się za pomocą aplikacji.

Wszystkie te urządzenia można już teraz wesprzeć na Kickstarterze. Pebble przewiduje, iż trafią one do sprzedaży w okolicy września 2016.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Zegarki sportowe

Testy

Ćwiczenia z głową, czyli jak i dlaczego warto mierzyć efekty aktywności fizycznej?

Publikacje

Apple Watch może otrzymać funkcję pulsoksymetru

Newsy

TEST: Garmin Fenix 6 Pro

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!