Połącz się z nami

Newsy

Nowe smartwatche Pebble

W tym wyścigu żółwia z zającem Pebble nie poddaje się bez walki.

Opublikowane

dnia

Na długo przed smartwatchami z systemem Android Wear i jeszcze dłużej przed Apple Watchem był Pebble. Ten mały zegarek z Kickstartera okazał się prawdziwym hitem i pomógł stworzyć zupełnie nową gałąź rynku urządzeń mobilnych. Dzisiaj Pebble zdecydowanie odczuwa już ciężar konkurencji, ale nie znaczy to, że w tym wyścigu żółwia z zającem poddaje się bez walki.

Do oferty Pebble weszły właśnie trzy nowe urządzenia. Pierwsze z nich to smartwatch Pebble 2, który jest budżetowym następcą pierwszego Pebble’a. W odróżnieniu od swojego poprzednika posiada on wbudowany czujnik odpowiedzialny za mierzenie naszego tętna i posiada szkiełko wykonane w technologii Gorilla Glass. Poza tym jest to mniej więcej ten sam smartwatch. Znajdziemy tu czarno-biały ekran 1,26 cala, identyczny rozkład przycisków, wodoodporność do 30 m i możliwość wymiany paska. Design jest bardzo zbliżony do poprzednika, choć w tym wypadku otrzymamy cieńszą ramkę, co sprawia, że urządzenie wygląda zgrabniej na nadgarstku.

pebble

Drugi nowy smartwatch Pebble to model Time 2, który jak można się domyślić jest ewolucją pierwszego Time’a. Tu również znajdziemy czujnik do mierzenia tętna, ale w odróżnieniu od poprzednika wyniki tego pomiaru wyświetlimy na „znacznie” większym wyświetlaczu. Mierzy on 1,5 cala i jest o około 50 procent większy niż ten w modelu Time. W rezultacie Pebble również tutaj zmniejszyło ramkę, co dodało temu smartwatchowi nieco szyku. Obudowa to nadal dobrej jakości plastik, ale dzięki temu urządzenie to może konkurować cenowo z Apple Watchem, Moto 360 czy Samsung Gear S2. Pebble wprowadza również kilka nowości w zakresie oprogramowania. Najciekawszym z nich jest bez wątpienia funkcja Actions, która pozwala na wyciągnięcie do jednego menu najistotniejszych operacji spośród wszystkich dostępnych na naszym smartfonie (np. wysłanie bezpośrednio SMS-a do konkretnego odbiorcy czy zamówienie Ubera).

core

Trzecim urządzeniem, które trafi do sprzedaży jest Pebble Core. Jest to pierwszy sportowy tracker producenta, który nie jest przeznaczony do noszenia na nadgarstku. W wielkim uproszczeniu jest to wszechstronny iPod Shuffle, który został wyposażony w te same czujniki monitorujące naszą aktywność co w Pebble 2 i Time 2, GPS, Bluetooth, łączność 3G, Wi-Fi, przycisk do powiadomienia kogoś o grożącym nam niebezpieczeństwie i możliwość odtwarzania muzyki ze Spotify. Urządzenie to nie posiada ekranu i jest kierowane głównie do sportowców, a jego obsługa odbywa się za pomocą aplikacji.

Wszystkie te urządzenia można już teraz wesprzeć na Kickstarterze. Pebble przewiduje, iż trafią one do sprzedaży w okolicy września 2016.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne