Połącz się z nami

Newsy

Nowe Nike Huarache są zawiązywane za pomocą Siri

Nadeszła era inteligentnych butów?

Samozawiązujące się buty były przez długi czas jedynie fajnym motywem z Powrotu do przyszłości, ale w pewnym momencie producenci postanowili iść za ciosem i wyprodukować autentyczne modele. Teraz przyszedł czas na naturalną kontynuację tego trendu, czyli buty wiązane za pomocą wirtualnego asystenta.

Nowy model został zainspirowany wyprodukowanymi w 1991 roku butami Huarache, które w niektórych kręgach zyskały status kultowych – ich łamiący konwencje design wyposażony w „egzoszkielet” i wydłużony język wpisał się w kanony mody lat 90. Teraz Nike postanowiło odświeżyć je jako Adapt Huarache, czyli model z możliwością samodzielnego zawiązywania. Tym razem buty nie będą dopasowywały się do stóp samodzielnie, ale z pomocą Siri.

Aplikacja Nike Adapt będzie dostępna na iPhonie i Apple Watchu. Zastosowana technologia FitAdapt pozwoli użytkownikowi poprosić Siri o precyzyjne dostosowanie każdego elementu wiązań do jego osobistych preferencji oraz rozwiązać buty za pomocą komendy głosowej. Na dodatek w podeszwach Adapt Huarache znajdują się niewielkie, podświetlane diody, których kolor można wybrać spośród 13 dostępnych wersji (lub w ogóle je wyłączyć).

Cena Nike Adapt Huarache pozostaje nieznana. Poznamy ją 13 września, kiedy to do sklepów internetowych i wybranych sprzedawców trafi pierwsza partia butów – Nike planuje udostępniać każdą wersję kolorystyczną osobno. W pierwszym „rzucie” znajdziemy szare i żółte buty.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Garmin Fenix 6 Pro

Testy

Unia Europejska głosuje za wspólnym standardom ładowarek

Newsy

Apple zanotowało rekordowe zyski w tym kwartale

Newsy

Aplikacja DoubleTake trafia na iPhone’a

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!