Połącz się z nami

Technologie

Nowe Nike Huarache są zawiązywane za pomocą Siri

Nadeszła era inteligentnych butów?

Opublikowane

dnia

Samozawiązujące się buty były przez długi czas jedynie fajnym motywem z Powrotu do przyszłości, ale w pewnym momencie producenci postanowili iść za ciosem i wyprodukować autentyczne modele. Teraz przyszedł czas na naturalną kontynuację tego trendu, czyli buty wiązane za pomocą wirtualnego asystenta.

Nowy model został zainspirowany wyprodukowanymi w 1991 roku butami Huarache, które w niektórych kręgach zyskały status kultowych – ich łamiący konwencje design wyposażony w „egzoszkielet” i wydłużony język wpisał się w kanony mody lat 90. Teraz Nike postanowiło odświeżyć je jako Adapt Huarache, czyli model z możliwością samodzielnego zawiązywania. Tym razem buty nie będą dopasowywały się do stóp samodzielnie, ale z pomocą Siri.

Aplikacja Nike Adapt będzie dostępna na iPhonie i Apple Watchu. Zastosowana technologia FitAdapt pozwoli użytkownikowi poprosić Siri o precyzyjne dostosowanie każdego elementu wiązań do jego osobistych preferencji oraz rozwiązać buty za pomocą komendy głosowej. Na dodatek w podeszwach Adapt Huarache znajdują się niewielkie, podświetlane diody, których kolor można wybrać spośród 13 dostępnych wersji (lub w ogóle je wyłączyć).

Cena Nike Adapt Huarache pozostaje nieznana. Poznamy ją 13 września, kiedy to do sklepów internetowych i wybranych sprzedawców trafi pierwsza partia butów – Nike planuje udostępniać każdą wersję kolorystyczną osobno. W pierwszym „rzucie” znajdziemy szare i żółte buty.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne