Połącz się z nami

Newsy

Nokia i Microsoft przeciwko Apple

Potwierdziły się krążące od pewnego czasu plotki dotyczące współpracy pomiędzy fińskim gigantem telekomunikacyjnym  a firmą Microsoft.  W ramach umowy Nokia zacznie produkować telefony komórkowe wyposażone w najnowszy system operacyjny Microsoftu ? Windows Mobile.

Bing zastąpi domyślną przeglądarkę WWW, natomiast mobilny sklep Ovi zostanie zintegrowany z Windows Marketplace. Dodatkowo nowy system nawigacyjny będzie w głównej mierze oparty na sprawdzonym już silniku Nokia Maps. Decyzja ma na celu zwiększenie konkurencyjności firm w stale powiększającym się segmencie urządzeń mobilnych. Przypomnijmy, że obydwa koncerny od dłuższego czasu traciły swoje udziały w rynku na rzecz konkurencyjnych systemów –  iOS (Apple) oraz  Android (Google).  Jak na te informację zareagują konsumenci przekonamy się za jakiś czas, ale 10-procentowy spadek akcji Nokii w dniu ogłoszenia historycznego partnerstwa z pewnością nie odzwierciedla optymizmu inwestorów.

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

iOS 13.5.1 z aktualizacjami bezpieczeństwa

Newsy

TEST: Zegarki sportowe

Testy

iOS 13.5 z ułatwieniami dla osób noszących maseczki

Newsy

Okulary AR od Apple mogą ukazać się w przyszłym roku

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!