Połącz się z nami

Newsy

Najlepsze polskie sklepy internetowe. Branża: zdrowie i uroda

Opublikowane

dnia

Jednym z fenomenów handlu internetowego jest popularność wirtualnych perfumerii i sklepów z kosmetykami. Cała moc przyciągania tych produktów opiera się przecież na zapachu i innych walorach zmysłowych, jak np. dotyk. Tymczasem w sieci wszystkie te doznania trzeba zawrzeć w kilkuzdaniowym opisie. Niemożliwe? Wprost przeciwnie!

Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka. Z pewnością ogromną zaletą sklepów internetowych są bardzo atrakcyjne ceny oraz duży wybór produktów, niedostępnych często poza dużymi centrami handlowymi.

To sprawia, że dla wielu osób zakupy w internecie stanowią często jedyną możliwość zamówienia klasycznych perfum lub specjalistycznych dodatków do pielęgnacji ciała. Sklep internetowy daje również gwarancję, że zakupione produkty pochodzą z oficjalnej dystrybucji oraz są w pełni oryginalne, co w przypadku branży kosmetycznej ma szczególnie duże znaczenie.

Właśnie z tego powodu wirtualne perfumerie nie muszą obawiać się konkurencji ze strony aukcji internetowych, gdzie podrabiane perfumy spotkać można bardzo często.

Jak jednak sklepy radzą sobie z prezentacją produktów? Nie najlepiej. Duża liczba lakonicznych opisów oraz mało przyjazny interfejs budzą podejrzenia, że większość klientów zaopatrujących się online decyduje się na zakup z góry upatrzonych produktów, które mieli okazji sprawdzić wcześniej – np. w tradycyjnym sklepie.

Z szeregu wyłamują się tylko niektóre z serwisów, eksperymentujące z obdarowywaniem stałych klientów bezpłatnymi testerami lub próbkami kremów czy perfum.

Znak jakości Magazynu INTERNET przyznaliśmy zatem sklepowi Perfumeria.pl – http://www.perfumeria.pl. Zadecydował o tym duży asortyment produktów, szeroki wachlarz akceptowanych sposobów płatności oraz przejrzysta i dopracowana konstrukcja sklepu.

Na wyróżnienie zasłużyły również sklepy Esentia.pl i pretty.pl – pierwszy za bogatą ofertę, drugi natomiast za dobrze zaprojektowany serwis internetowy.

Jak oceniamy?

Każdy sklep mógł uzyskać punkty za funkcjonalność (obecność wyszukiwarki i recenzji internautów, możliwość sortowania produktów), łatwy dostęp do najważniejszych informacji (koszt dostawy, czas dostawy) oraz liczbę akceptowanych sposobów płatności (przelew, płatność przy odbiorze lub kartą). Na plus zaliczaliśmy również szeroką ofertę towarów i obecność promocji. Najlepszy e-sklep powinien być ponadto przyjazny dla oka i różnych przeglądarek internetowych.

Ex-redaktor naczelny czasopism Internet Maker i Magazyn Internet. Uwielbia nowinki techniczne, w wolnych chwilach zapalony fotograf.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne