Połącz się z nami

Zapytaj T3

Muzyczne aplikacje dla amatorów

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Jeszcze do niedawna tworzenie muzyki wiązało się z koniecznością wydania niemałych kwot na zakup odpowiedniego oprogramowania wraz z zestawami sampli. Dzisiaj przy odrobinie talentu kompozytorem może zostać praktycznie każda osoba posiadająca urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją służącą do kreacji muzyki.

Zanim jednak obudzisz w sobie duszę Mozarta, wyposaż się w tablet z wyświetlaczem o sporej przekątnej (celuj w modele 10-calowe), gdyż oprogramowanie edycyjne bardzo często posiada dość skomplikowany interfejs, którego obsługa może okazać się problematyczna w przypadku uruchomienia go na 5-calowym smartfonie.

Pierwszą aplikacją, jaką warto polecić twórcy muzyki jest GarageBand, dostępna na urządzenia firmy Apple. Pomimo ogromnej liczby zaawansowanych opcji edycyjnych, obsługi tego programu nauczysz się błyskawicznie dzięki bardzo czytelnemu i przemyślanemu interfejsowi. Jeśli chciałbyś poeksperymentować z modyfikowaniem brzmień sampli i spróbować stworzyć jakiś niepowtarzalny dźwięk, sprawdź w akcji aplikacje stworzone przez firmę Korg, będącą jednym z wiodących producentów syntezatorów. Obowiązkowe pozycje z portfolio tej marki to: Gadget, Module oraz iKaossilator.

Miłośnik muzycznej syntezy może dać również szansę takim programom jak Animoog, iProphet czy Figure. Nie kosztują kosmicznych pieniędzy i pozwalają na edycję dźwięku, której nie powstydziłoby się oprogramowanie kosztujące kilka tysięcy PLN.

Muzycy gustujący w gitarowych klimatach powinni zapoznać się bliżej z aplikacjami pełniącymi rolę wirtualnych wzmacniaczy – pierwsze z brzegu pozycje warte uwagi to AmpliTube 3 oraz AmpKit+.

Gdy załapiesz już tajniki kompozytorskiego rzemiosła i stworzysz kilka utworów, powinieneś zadbać o ich odpowiednią jakość. W tym celu możesz zainstalować aplikację Positive Grid Final Touch, będącą jednym z potężniejszych narzędzi służących do masteringu ścieżek audio.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapytaj T3

Czy istnieje naprawdę bezobsługowy odkurzacz?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

przez

Wiele zależy od tego, co mieści się w twojej definicji słowa „bezobsługowy”. Jeśli wystarczy ci fakt, że nie musisz wstawać z kanapy i samodzielnie zaglądać w każdy kąt pomieszczenia, a nie przeszkadza ci konieczność regularnego opróżniania pojemnika na kurz, dobrym kompanem dla ciebie będzie iRobot Roomba e5 (2 500 PLN, www.irobot.pl). Ten sprytny robot sprząta wydajnie i precyzyjnie, rozpoznając zabrudzone miejsca i odkurzając je szczególnie dokładnie. Dzięki zaawansowanemu systemowi rozpoznawania przeszkód nie utknie on pod meblami ani nie „zawiesi” się na progach, więc podczas sprzątania nie będziesz musiał go samodzielnie ratować. Możesz także wydawać mu polecenia za pomocą aplikacji mobilnej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Jak sprawić, by sprzęt smart home nie rzucał się w oczy?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

A zatem nie należysz do miłośników stylistyki spod znaku „duże pudełko z błyszczącego, białego plastiku”? Spokojnie, inteligentne gadżety ewoluują tak szybko, że znajdziesz wśród nich także nieco bardziej dyskretne opcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Jak wybrać ładowarkę bezprzewodową?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Na pierwszy rzut oka wszystkie ładowarki bezprzewodowe mogą wydawać się takie same, ale przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Najważniejszym z nich jest moc ładowania. Najtańsze ładowarki oferują od 5 W mocy, ale wartość ta nie zawsze jest wystarczająca, aby szybko podładować high-endowego smartfona. Zasada jest prosta: im więcej, tym lepiej. Telefony Apple współpracują ze standardem 7,5 W, a Samsunga – 9 W, dlatego ładowarka o takiej lub większej mocy powinna spełnić twoje oczekiwania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Chcę kupić najnowszy telewizor Samsung QLED. Czy to dobry wybór?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Zdecydowanie tak! Mam dla ciebie dobrą wiadomość – w tym roku telewizory Smart TV od Samsunga otworzyły się na użytkowników urządzeń Apple. Nowe modele, jak również te z poprzedniego roku, otrzymają aplikację iTunes Movies, która pozwala na korzystanie z konta iTunes na ekranie telewizora.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Czego możemy się spodziewać po sieci 5G?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

przez

Zatem usiądź wygodnie, bo mamy wiele do omówienia. Jak nietrudno się domyślić, 5G to najnowszy standard sieci komórkowej, który ma zastąpić powoli starzejące się 4G. Nowa sieć charakteryzuje się wielokrotnie większą przepustowością niż jej poprzednik – każdy nadajnik będzie musiał zapewnić objętym nim użytkownikom prędkość łącza rzędu 20 Gb/s, co przełoży się na wielokrotnie szybsze transfery danych za pomocą sieci komórkowej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne