Połącz się z nami

Newsy

Mozilla pokazuje pierwsze screeny z przeglądarki Fenix

Zastąpi ona mobilnego Firefoksa.

Opublikowane

dnia

Obecność Mozilli na urządzeniach mobilnych jest dość niewyraźna, ale już wkrótce może się to zmienić. Firma pracuje nad Androidową przeglądarką Fenix, która ma oferować użytkownikom szybkość i prostotę przeglądania.

Fenix oparty jest na silniku GeckoView, androidowej bibliotece służącej do budowy aplikacji sieciowych. Korzystają z niego także inne produkty Mozilli, w tym nastawiona na prywatność przeglądarka Firefox Focus oraz rozwijany właśnie projekt VR Firefox Reality. Na razie twórcy nie podali zbyt wielu informacji na temat Fenixa, na portalu Ghacks zamieszczone zostało za to kilka grafik prezentujących działanie nowej przeglądarki w praktyce.

Na obrazkach możemy dopatrzeć się kilku znaczących zmian interfejsu – pasek adresu i ustawienia znajdują się teraz w dolnej części ekranu. Na ekranie startowym znajdzie się natomiast możliwość przywrócenia ostatniej sesji przeglądania lub wyłączenia poprzednio otwartych kart. Przeglądarka będzie zapisywała także sesje archiwalne i dawała do nich łatwy dostęp.

Mozilla zastrzega, że na udostępnionych grafikach przedstawiono wczesny design przeglądarki i do premiery wiele może jeszcze się zmienić. Nawet na wczesnym etapie widać jednak, że Fenix ma być zupełnym przeciwieństwem Chrome, czyli głównego rywala Firefoksa na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych. Więcej informacji poznamy, gdy prace nad przeglądarką wejdą w zaawansowaną fazę. Kiedy to będzie? Również i ta informacja pozostaje tajemnicą.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne