Połącz się z nami

Newsy

Mozilla pokazuje pierwsze screeny z przeglądarki Fenix

Zastąpi ona mobilnego Firefoksa.

Opublikowane

dnia

Obecność Mozilli na urządzeniach mobilnych jest dość niewyraźna, ale już wkrótce może się to zmienić. Firma pracuje nad Androidową przeglądarką Fenix, która ma oferować użytkownikom szybkość i prostotę przeglądania.

Fenix oparty jest na silniku GeckoView, androidowej bibliotece służącej do budowy aplikacji sieciowych. Korzystają z niego także inne produkty Mozilli, w tym nastawiona na prywatność przeglądarka Firefox Focus oraz rozwijany właśnie projekt VR Firefox Reality. Na razie twórcy nie podali zbyt wielu informacji na temat Fenixa, na portalu Ghacks zamieszczone zostało za to kilka grafik prezentujących działanie nowej przeglądarki w praktyce.

Na obrazkach możemy dopatrzeć się kilku znaczących zmian interfejsu – pasek adresu i ustawienia znajdują się teraz w dolnej części ekranu. Na ekranie startowym znajdzie się natomiast możliwość przywrócenia ostatniej sesji przeglądania lub wyłączenia poprzednio otwartych kart. Przeglądarka będzie zapisywała także sesje archiwalne i dawała do nich łatwy dostęp.

Mozilla zastrzega, że na udostępnionych grafikach przedstawiono wczesny design przeglądarki i do premiery wiele może jeszcze się zmienić. Nawet na wczesnym etapie widać jednak, że Fenix ma być zupełnym przeciwieństwem Chrome, czyli głównego rywala Firefoksa na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych. Więcej informacji poznamy, gdy prace nad przeglądarką wejdą w zaawansowaną fazę. Kiedy to będzie? Również i ta informacja pozostaje tajemnicą.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne