SOCJAL
Do góry


Mozilla pokazuje pierwsze screeny z przeglądarki Fenix

Zastąpi ona mobilnego Firefoksa.

Obecność Mozilli na urządzeniach mobilnych jest dość niewyraźna, ale już wkrótce może się to zmienić. Firma pracuje nad Androidową przeglądarką Fenix, która ma oferować użytkownikom szybkość i prostotę przeglądania.

Fenix oparty jest na silniku GeckoView, androidowej bibliotece służącej do budowy aplikacji sieciowych. Korzystają z niego także inne produkty Mozilli, w tym nastawiona na prywatność przeglądarka Firefox Focus oraz rozwijany właśnie projekt VR Firefox Reality. Na razie twórcy nie podali zbyt wielu informacji na temat Fenixa, na portalu Ghacks zamieszczone zostało za to kilka grafik prezentujących działanie nowej przeglądarki w praktyce.

Na obrazkach możemy dopatrzeć się kilku znaczących zmian interfejsu – pasek adresu i ustawienia znajdują się teraz w dolnej części ekranu. Na ekranie startowym znajdzie się natomiast możliwość przywrócenia ostatniej sesji przeglądania lub wyłączenia poprzednio otwartych kart. Przeglądarka będzie zapisywała także sesje archiwalne i dawała do nich łatwy dostęp.

Mozilla zastrzega, że na udostępnionych grafikach przedstawiono wczesny design przeglądarki i do premiery wiele może jeszcze się zmienić. Nawet na wczesnym etapie widać jednak, że Fenix ma być zupełnym przeciwieństwem Chrome, czyli głównego rywala Firefoksa na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych. Więcej informacji poznamy, gdy prace nad przeglądarką wejdą w zaawansowaną fazę. Kiedy to będzie? Również i ta informacja pozostaje tajemnicą.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy