Połącz się z nami

Newsy

Microsoft ostatecznie żegna się z systemem Windows Vista

Posiadacze pecetów z Vistą muszą zapomnieć o systemowych aktualizacjach

Opublikowane

dnia

Gdy na początku 2007 roku Windows Vista zaliczał swój debiut, ogromna rzesza użytkowników pecetów wiązała z nim naprawdę spore nadzieje. Ostatecznie system ten zapisał się w pamięci jako jeden z najgorszych OS-ów firmy Microsoft, która w ostatnich dniach postanowiła całkowicie zakręcić kurek z aktualizacjami oprogramowania.

W związku z tą decyzją posiadacze komputerów działających w oparciu o Vistę muszą pożegnać się z wszelkimi łatkami, co w przyszłości poza problemami natury użytkowej może też przyczynić się do potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa ich komputerów, spowodowanego zwiększoną podatnością systemu na działanie szkodliwego oprogramowania.

Sama Vista zasługuje na krótką historyczną wzmiankę choćby dlatego, że to właśnie w niej po raz pierwszy pojawiła się stylistyka Aero, która w połączeniu z unowocześnionym interfejsem tchnęła duży powiew świeżości do wielu pecetów, które w tamtym czasie działały w oparciu o wysłużoną wersję XP czy słabo ocenianą przez użytkowników wersję Millenium. Vista borykała się z masą technicznych niedoróbek, począwszy od dużych problemów z kompatybilnością sterowników, a skończywszy na znacznie większych wymaganiach sprzętowych w stosunku do wersji XP, która paradoksalnie działała znacznie wydajniej. Nikt za Vistą tęsknić więc raczej nie będzie, a technologiczne „dinozaury” mające jeszcze komputer z Vistą powinny poważnie zastanowić się nad przesiadką na któryś z nowszych systemów.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne