Połącz się z nami

Newsy

LG Wing – oryginalny koncept na dwa ekrany

By odkryć drugi ekran, należy przekręcić ten główny.

Producenci dwoją się i troją, by zapewnić użytkownikom jak największą przestrzeń do pracy. Tym razem swoją koncepcję zaprezentowało LG, które najprawdopodobniej pracuje nad telefonem o dwóch ekranach, lecz połączonych ze sobą w nietypowy sposób.

W złożonej formie LG Wing przypomina klasyczne smartfony, ale jego wnętrze kryje niespodziankę. Pod 6,8-calowym ekranem znajduje się bowiem drugi, kwadratowy wyświetlacz o przekątnej 4 cale. Aby z niego skorzystać, należy obrócić główny ekran do orientacji poziomej. Smartfon przyjmuje wtedy formę przypominającą literę T, a dodatkowa przestrzeń może zostać wykorzystana na przykład do pisania wiadomości lub edycji zdjęć. Ponadto smartfon zostanie wyposażony w procesor z serii Snapdragon 7XX (być może nawet ogłoszony wczoraj 768G) i potrójny aparat.

LG nie po raz pierwszy zdecydowało się na zastosowanie tej nietypowej formy – w 2006 roku na rynek wszedł model LG LB1500, który po obróceniu ekranu ukazywał klawiaturę typu T9, a dwa lata później ukazał się jego lekko unowocześniony następca, LG LU1400. Sam producent nie potwierdził oficjalnie doniesień na temat prac nad Wingiem – informacje na temat konceptu zostały przekazane przez agencje informacyjne Korean Herald i ET News – lecz znając zamiłowanie LG do różnego rodzaju eksperymentów, niewykluczone, że premiera urządzenia może stać się faktem jeszcze w tym roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Hyundai zapowiada markę aut elektrycznych Ioniq

Newsy

watchOS 7 dostępny w publicznej becie

Newsy

QLED Q95T w szerokiej sprzedaży

Newsy

TEST: Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!