Połącz się z nami

Newsy

Konferencja Sony: PlayStation 4 Pro i Slim

Sony stawia całkowicie na materiał streamowany i gry.

Opublikowane

dnia

Wczorajsza konferencja Apple nieco przyćmiła tą zorganizowana przez Sony, na której japońska firma zaprezentowała światu dwie nowe platformy, które są w gruncie rzeczy ewolucją oryginalnej konsoli PS4 w dwóch zupełnie odmiennych kierunkach.

Fani minimalizmu otrzymali od Sony konsolę PlayStation 4 Slim, która bez zbędnych słów jest obecną PS4 wciśniętą w mniejszą obudowę. Slim ma takie same możliwości jak dotychczasowy bestseller Sony. Jej spora zaletą jest jednak niższa cena, która wynosi 299 USD, bardziej kompaktowe rozmiary, Bluetooth 4.0 i port HDMI 2.0a. Podobnie jak jej większy brak może odtwarzać video w jakości 4K i otrzyma wsparcie dla standardu HDR.

W kompletnie innym kierunki poszła z kolei konsola PlayStation 4 Pro, które jest nieznacznie większa od oryginału. W jej przypadku otrzymamy jednak układ AMD Radeon 4,20 TFLOP (zamiast AMD Radeon 1,84 TFLOP), który ma zapewnić dużo lepsze efekty i umożliwić granie w jakości 4K. Pomijając ten spory bonus w środku nie zaobserwujemy większych zmian. Znajdziemy tu te same aktualizacje sprzętowe co w modelu Slim z tą różnicą, że sprzedawany będzie tylko wariant z dyskiem 1 TB, a nie jak w przypadku oryginalnego PS4 i Slim 500 GB lub 1 TB.

playstation4

Spory zaskoczeniem i powodem do narzekań dla wielu zgromadzonych jest brak możliwości odtwarzania płyt Blu-ray 4K w modelu Pro. Najwyraźniej Sony stawia całkowicie na materiał streamowany i gry, co nie jest jakoś szczególnie złą decyzją, ale biorąc pod uwagę, że Microsoft dorzucił owy odtwarzacz w swojej nowej wersji Xbox One S, to być może nie byłoby złą decyzją jednak podwyższenie kosztów o kilka dolarów i zaoferowanie pełnowartościowego produktu.

W najbliższym czasie możemy się również spodziewać gier, które będą wykorzystywały możliwości PS4 Pro, przy czym mają one zachować pełną funkcjonalność (bez dodatkowych fajerwerków) na wersji Slim i podstawowej.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne