Połącz się z nami

Newsy

Koncepcyjny smartfon-bransoleta od TCL

Kreatywny sposób na wykorzystanie giętkich ekranów.

Kojarzycie te odblaskowe bransoletki, które zwijają się pod wpływem uderzenia? Właśnie taką przyszłość smartfonów widzi TCL, czyli partner marek BlackBerry i Alcatel. Wśród pięciu prototypów składanych telefonów znalazł się także taki zakładany na nadgarstek.

Smartfon po rozwinięciu ma przypominać normalny telefon, chociaż wyposażony w udający zegarową koronkę przycisk. Można go jednak będzie złożyć w taki sposób, by obejmował on nadgarstek użytkownika niczym bransoleta. Urządzenie będzie łączyło tym samym cechy smartfona i smartwatcha. Oprócz niego TCL zaprezentowało także cztery inne telefony koncepcyjne: dwa, które po rozłożeniu mają przypominać małe tablety i dwa wydłużone, składane w poprzek urządzenia. Wiadomo, że firma rozpoczęła prace nad wszystkimi powyższymi gadżetami, ale nie każdy z nich musi w przyszłości trafić w ręce konsumentów – projekt znajduje się na bardzo wczesnym etapie.

TCL ma ambitne plany wejścia na rynek giętkich ekranów nie tylko w kategorii smartfonów. Firma chciałaby stworzyć również telewizor ze składaną matrycą i wykorzystujące tę technologię sprzęty gospodarstwa domowego. Pierwszy „giętki” gadżet od TCL trafi na rynek w 2020 roku. Do której kategorii będzie on należał? Tego jeszcze nie wiemy, ale niewykluczone, że więcej szczegółów poznamy podczas targów MWC 2019 w przyszłym tygodniu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wyciek pierwszej bety Androida 11

Newsy

Samsung prezentuje Galaxy S20 Tactical Edition

Newsy

TEST: Samsung Galaxy S20

Testy

LG Wing – oryginalny koncept na dwa ekrany

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!