Połącz się z nami

Newsy

Klasyczna wersja Skype’a dostępna jeszcze „przez jakiś czas”

Microsoft odpowiada na zarzuty użytkowników.

Opublikowane

dnia

Mimo bliskiej integracji Skype’a 8.0 z systemem Windows 10 wielu użytkowników woli korzystać ze starej, desktopowej wersji komunikatora. Nic dziwnego, że zareagowali oni bez entuzjazmu na wieść o zakończeniu wsparcia dla programu. W obliczu niezadowolenia użytkowników Microsoft zapowiedział, że Skype 7.0 będzie działał jeszcze „przez jakiś czas”.

Enigmatyczne ramy czasowe zasugerowane przez Microsoft obejmą okres, w którym wszystkie brakujące funkcje Skype’a 7.0 zostaną przeniesione do nowej wersji programu. Użytkownicy nowej wersji programu krytykowali przede wszystkim brak możliwości wyszukiwania kontaktów za pomocą skrótów klawiszowych, problemy z podglądem, kto ze znajomych jest aktualnie online i częste „wyrzucanie” z konta Microsoft. Wielu osobom nie podobała się nowa szata graficzna, która zajmowała znacznie więcej miejsca na ekranie niż kompaktowy interfejs wersji desktopowej. Problemy sprawiała także edycja komunikatora przeznaczona na Linuksa.

Plany Microsoftu związane z zakończeniem wsparcia dla klasycznego Skype’a już na początku września zostały przyjęte przez społeczność dość negatywnie. Użytkownicy zarzucili firmie z Redmond promowanie niepełnego, wadliwego produktu i ignorowanie ich opinii na temat nowego komunikatora. Microsoft przyjął krytykę i obiecał, że Skype 7.0 będzie dostępny jeszcze „przez jakiś czas”. Dzięki temu nowy Skype zostanie uzupełniony o brakujące funkcje a społeczność dostanie więcej czasu na przyzwyczajenie się do zmienionego interfejsu… lub znalezienie alternatywy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne