Połącz się z nami

Newsy

Klasyczna wersja Skype’a dostępna jeszcze „przez jakiś czas”

Microsoft odpowiada na zarzuty użytkowników.

Opublikowane

dnia

Mimo bliskiej integracji Skype’a 8.0 z systemem Windows 10 wielu użytkowników woli korzystać ze starej, desktopowej wersji komunikatora. Nic dziwnego, że zareagowali oni bez entuzjazmu na wieść o zakończeniu wsparcia dla programu. W obliczu niezadowolenia użytkowników Microsoft zapowiedział, że Skype 7.0 będzie działał jeszcze „przez jakiś czas”.

Enigmatyczne ramy czasowe zasugerowane przez Microsoft obejmą okres, w którym wszystkie brakujące funkcje Skype’a 7.0 zostaną przeniesione do nowej wersji programu. Użytkownicy nowej wersji programu krytykowali przede wszystkim brak możliwości wyszukiwania kontaktów za pomocą skrótów klawiszowych, problemy z podglądem, kto ze znajomych jest aktualnie online i częste „wyrzucanie” z konta Microsoft. Wielu osobom nie podobała się nowa szata graficzna, która zajmowała znacznie więcej miejsca na ekranie niż kompaktowy interfejs wersji desktopowej. Problemy sprawiała także edycja komunikatora przeznaczona na Linuksa.

Plany Microsoftu związane z zakończeniem wsparcia dla klasycznego Skype’a już na początku września zostały przyjęte przez społeczność dość negatywnie. Użytkownicy zarzucili firmie z Redmond promowanie niepełnego, wadliwego produktu i ignorowanie ich opinii na temat nowego komunikatora. Microsoft przyjął krytykę i obiecał, że Skype 7.0 będzie dostępny jeszcze „przez jakiś czas”. Dzięki temu nowy Skype zostanie uzupełniony o brakujące funkcje a społeczność dostanie więcej czasu na przyzwyczajenie się do zmienionego interfejsu… lub znalezienie alternatywy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne