Połącz się z nami

Newsy

iRobot Genius – sztuczna inteligencja dla robotów sprzątających

Teraz jeszcze lepiej dopasują się do naszych harmonogramów.

Roboty Roomba i Braava są całkiem inteligentne – potrafią one zapamiętywać pomieszczenia, samodzielnie opróżniać pojemniki i współpracować między sobą. Teraz iRobot uzupełni swoje produkty o aktualizację iRobot Genius , dzięki której sprzęt będzie jeszcze płynniej poruszał się po domu.

Aktualizacja dostępna będzie w nowej wersji aplikacji iRobot HOME, która ma trafić do App Store i Sklepu Play już dzisiaj. Po pierwsze, umożliwi ona stworzenie inteligentnego harmonogramu czyszczenia – przykładowo, robot zacznie pracę, gdy otrzyma sygnał, że opuściliśmy dom. Źródłem tej informacji może być na przykład kamerka bezpieczeństwa lub inteligentny zamek. Aplikacja będzie także proponowała zmiany w harmonogramie sprzątania w zależności od przyzwyczajeń użytkownika i czynników związanych z porą roku. Funkcja ta trafi do wszystkich robotów z modułem Wi-fi.

Urządzenia wyposażone w obsługę Inteligentnych Map Imprint – Roomba i7/i7+, s9+ i Braava jet m6 – otrzymają dodatkowo umiejętność rozpoznawania konkretnych punktów. Dzięki temu możliwe będzie wysłanie robota do posprzątania konkretnego punktu, na przykład dookoła kanapy w salonie lub pod łóżkiem w sypialni. Stosowną komendę wydamy poprzez aplikację lub głosowo, prosząc o to Alexę lub Asystenta Google. Ponadto iRobot Genius będzie wykrywał miejsca, w których urządzenie często się blokuje, i proponował ustawienie ich jako stref zakazanych dla robota.

Aktualizacja wciela w życie ideę marki iRobot, która zakłada, że to roboty mają wpasowywać się w nasz tryb życia, a nie my w cykl pracy urządzeń. Inteligentna analiza przyzwyczajeń użytkownika ma zachęcić więcej osób do korzystania z funkcji harmonogramu pracy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

1 komentarz

1 komentarz

  1. Ewka

    31/08/2020 dnia 18:50

    Czyli urządzenie będzie śmigać po domu i będzie wiedział jakie strefy omijać i dodatkowo jak opuszcze dom będzie o tym wiedziało i zacznie pracę? Odlot! 😉

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samsung: od 54 do 2,3 milimetra, czyli dlaczego mniej znaczy więcej

Newsy

TEST: Samsung Q800T

Testy

Facebook Dating trafia do Polski

Newsy

TEST: TP-Link Archer AX20

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!