Połącz się z nami

Newsy

Inteligentne tablice rejestracyjne w Dubaju

Ochronią przed kradzieżą auta i poinformują o wypadku.

Opublikowane

dnia

Tablice rejestracyjne są chyba jedynym elementem wyposażenia samochodu, które nie stają się przedmiotem regularnych unowocześnień. Nareszcie nadeszła również ich kolej – od przyszłego miesiąca kierowcy w Dubaju będą mogli przetestować cyfrowe tablice rejestracyjne.

Cyfrowe tablice rejestracyjne wejdą w fazę testów na początku maja. Oprócz pokazywania numeru rejestracyjnego pojazdu będą one pełniły szereg funkcji zwiększających bezpieczeństwo na drogach. Podczas codziennej jazdy tablica wymieni informacje na temat ruchu drogowego z innymi samochodami. W razie wypadku automatycznie powiadomi ona służby ratunkowe, wysyłając im informację o aktualnej lokalizacji pojazdu. Na tablicy rejestracyjnej skradzionego auta pojawi się za to specjalna informacja, pomagająca policji złapać sprawcę. Cyfrowe tablice mają być również połączone z kontami bankowymi kierowców i umożliwiać automatyczne pobieranie opłat parkingowych, kar oraz opłat za przejazd drogami płatnymi.

Testy tablic potrwają do listopada, a ich głównym celem jest przetestowanie, jak technologia sprawdza się w trudnych warunkach klimatycznych panujących w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wtedy również zostanie podana ich cena. Spore kontrowersje budzą natomiast kwestie prywatności danych: urządzenia będą wyposażone w szereg przekaźników i moduł GPS, których transmisja może zostać przechwycona przez osoby trzecie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne