SOCJAL
Do góry

IFA 2017: Telewizor 8K od Sharpa

Tak dokładny, że nie zobaczy tego ludzkie oko.

Targi IFA jak co roku obfitują w produkty z gatunku „pierwsze tego typu na świecie”. Jeśli jeszcze nie przerzuciłeś się z Full HD na 4K, czeka cię niespodzianka: już niedługo w ogólnoświatowej sprzedaży pojawi się telewizor 8K od Sharpa.

Podczas berlińskich targów Sharp pokazał światu swoje nowe dziecko: 70-calowy telewizor Aquos LC-70X500 8K, pierwszy dostępny poza Japonią. Rozdzielczość 8K, czyli 7680 x 4320 pikseli, jest szesnastokrotnie większa niż popularne na świecie Full HD. Producent chwali się, że Aquos 8K będzie „ostatecznym odwzorowaniem rzeczywistości” i poziomem dokładności wyświetlania detali, których nie dostrzeże ludzkie oko. Telewizor będzie wyposażony w obsługę Dolby Vision HDR oraz BDA-HDR.

Przewaga jakości 8K nad 4K może być niedostrzegalna z dalekiej odległości (np. kiedy siedzisz wygodnie na sofie), za to na pewno sprawdzi się lepiej w przypadku monitorów. Dlatego plany Sharpa związane z dystrybucją telewizora 8K w Europie mogą cieszyć: zamiast modelu LC-70X500, producent przewidział wypuszczenie na europejskie rynki monitora LV-70X500E, również obsługującego 8K. Oficjalna cena telewizora Aquos 8K nie została podana, jednak można się spodziewać wydatku rzędu ponad 30 000 PLN.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy