SOCJAL
Do góry

HTC: comiesięczne aktualizacje są nierealne

HTC nie ma zamiaru składać pustych obietnic.

Kilka dobrych tygodni temu po aferze zawiązanej z atakami Stagefright, Google zadeklarowało, iż w celu zabezpieczenia się przed tak poważnymi dziurami będzie aktualizowało swój mobilny system co miesiąc. Podobne deklaracje złożył Samsung i LG. Jak się jednak okazuje firma HTC nie ma zamiaru składać pustych obietnic.

Zdaniem prezesa oddziału HTC w USA, Jasona Mackenzie, przeprowadzanie comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń systemu Android nie jest możliwe. W jego odczuciu żadna ze wspomnianych firm nie będzie w stanie skutecznie prowadzić takiego programu, a zapewnianie o tym użytkowników jest po prostu niemoralne. Niestety Mackenzie nie wspomniał przy okazji tej wypowiedzi, jak HTC ma zamiar zabezpieczyć swoich klientów przed atakami w stylu Stagefright, ale i tak należy mu się uznanie za szczerość.

Oczywiście nie wątpimy w możliwości Samsunga i LG, ale zważywszy na częstotliwość z jaką kolejne wersje systemu Android trafiają na starsze modele smartfonów tych marek, mamy powody do obaw. Najpewniej jedyną firmą, które będzie w stanie dotrzymać w tym zakresie słowa jest Google, które nie tylko przecież tworzy system Android, ale i zawiaduje produktami z linii Nexus. Czas pokaże, który producent dotrzyma danego słowa.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy