Połącz się z nami

Newsy

HTC: comiesięczne aktualizacje są nierealne

HTC nie ma zamiaru składać pustych obietnic.

Kilka dobrych tygodni temu po aferze zawiązanej z atakami Stagefright, Google zadeklarowało, iż w celu zabezpieczenia się przed tak poważnymi dziurami będzie aktualizowało swój mobilny system co miesiąc. Podobne deklaracje złożył Samsung i LG. Jak się jednak okazuje firma HTC nie ma zamiaru składać pustych obietnic.

Zdaniem prezesa oddziału HTC w USA, Jasona Mackenzie, przeprowadzanie comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń systemu Android nie jest możliwe. W jego odczuciu żadna ze wspomnianych firm nie będzie w stanie skutecznie prowadzić takiego programu, a zapewnianie o tym użytkowników jest po prostu niemoralne. Niestety Mackenzie nie wspomniał przy okazji tej wypowiedzi, jak HTC ma zamiar zabezpieczyć swoich klientów przed atakami w stylu Stagefright, ale i tak należy mu się uznanie za szczerość.

Oczywiście nie wątpimy w możliwości Samsunga i LG, ale zważywszy na częstotliwość z jaką kolejne wersje systemu Android trafiają na starsze modele smartfonów tych marek, mamy powody do obaw. Najpewniej jedyną firmą, które będzie w stanie dotrzymać w tym zakresie słowa jest Google, które nie tylko przecież tworzy system Android, ale i zawiaduje produktami z linii Nexus. Czas pokaże, który producent dotrzyma danego słowa.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wyciekła specyfikacja HTC Desire 20 Pro

Newsy

Wyciek pierwszej bety Androida 11

Newsy

XRSpace Mova – headset VR z modemem 5G

Newsy

Samsung prezentuje Galaxy S20 Tactical Edition

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!