Połącz się z nami

Newsy

HTC: comiesięczne aktualizacje są nierealne

HTC nie ma zamiaru składać pustych obietnic.

Opublikowane

dnia

Kilka dobrych tygodni temu po aferze zawiązanej z atakami Stagefright, Google zadeklarowało, iż w celu zabezpieczenia się przed tak poważnymi dziurami będzie aktualizowało swój mobilny system co miesiąc. Podobne deklaracje złożył Samsung i LG. Jak się jednak okazuje firma HTC nie ma zamiaru składać pustych obietnic.

Zdaniem prezesa oddziału HTC w USA, Jasona Mackenzie, przeprowadzanie comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń systemu Android nie jest możliwe. W jego odczuciu żadna ze wspomnianych firm nie będzie w stanie skutecznie prowadzić takiego programu, a zapewnianie o tym użytkowników jest po prostu niemoralne. Niestety Mackenzie nie wspomniał przy okazji tej wypowiedzi, jak HTC ma zamiar zabezpieczyć swoich klientów przed atakami w stylu Stagefright, ale i tak należy mu się uznanie za szczerość.

Oczywiście nie wątpimy w możliwości Samsunga i LG, ale zważywszy na częstotliwość z jaką kolejne wersje systemu Android trafiają na starsze modele smartfonów tych marek, mamy powody do obaw. Najpewniej jedyną firmą, które będzie w stanie dotrzymać w tym zakresie słowa jest Google, które nie tylko przecież tworzy system Android, ale i zawiaduje produktami z linii Nexus. Czas pokaże, który producent dotrzyma danego słowa.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne