Połącz się z nami

Newsy

Google wykupiło część HTC

Specjaliści za cenę 1.1 miliarda dolarów.

Pogłoski o zmianach w HTC i możliwości sprzedaży części firmy pojawiały się w mediach od dawna. Spekulacje dotyczyły głównie tego, jak wiele z działów firmy zostanie sprzedane i kto zostanie szczęśliwym nabywcą. Dziś poznaliśmy odpowiedzi na te pytania – Google wykupił część działu zajmującego się pracą nad smartfonami za kwotę 1,1 mld dolarów.

To dobra informacja dla HTC. Na mocy porozumienia grupa pracowników HTC (która w większości składa się z osób pracujących nad linią telefonów Google Pixel) na stałe dołączy do działu projektowania i rozwijania hardware’u Google. Będą oni pracowali nie tylko nad smartfonami, ale również uczestniczyli w tworzeniu innych produktów z linii Made by Google – głośnikami Google Home, laptopami Pixelbook i headsetami współpracującymi z Google Daydream. Porozumienie zapewnia HTC możliwość tworzenia nowych produktów pod swoją marką. Pierwszym z nich może być następca fajnego flagowca HTC U11 lub kolejne gogle VR z rodziny Vive.

Relacje między HTC i Google to nie nowość. Obie firmy współpracowały już przy stareńkim HTC Dream znanym w Polsce jako Era G1 (pierwszym telefonie na Androida), smartfonach Nexus One i Pixel oraz tablecie Nexus 9. Sprawdzeni specjaliści od hardware’u to łakomy kąsek dla Google, który może zapewnić im przewagę w walce o klienta.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: HTC Desire 20 pro

Testy

Niebezpieczne SMS-y podszywające się pod operatorów

Newsy

Xiaomi pracuje nad bezprzewodowym ładowaniem 80 W

Newsy

Aplikacje G-Suite zmieniają się w Google Workspace

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!