Połącz się z nami

Technologie

Google I/O 2019: najważniejsze nowości

Ulepszony Asystent Google, Google Nest Hub i nowe wieści o Androidzie Q.

Opublikowane

dnia

Oprócz gwiazdy wieczoru, którą były telefony Pixel 3A i 3A XL, Google podzieliło się z nami także kilkoma innymi nowinkami. Wiele z nich dotyczyło Asystenta Google, Map Google i nadchodzącego Androida Q, ale dowiedzieliśmy się także interesujących faktów na temat produktów smart home i innych projektów Google.

„Nowa generacja” Asystenta Google ma być szybsza, bardziej intuicyjna i obsługiwać więcej aplikacji. Wydanie kilku poleceń nie będzie musiało być poprzedzane kilkukrotnym powtórzeniem komendy „Hej, Google” – wystarczy jedno zwrócenie uwagi asystenta, a zarejestruje on wszystkie żądania. Wirtualny pomocnik będzie mógł także samodzielnie tworzyć proste wiadomości e-mail. Next-genowy Asystent trafi najpierw tylko na smartfony Pixel, ale posiadacze innych urządzeń na osłodę dostaną dedykowany tryb samochodowy do głosowego sterowania muzyką, wykonywania połączeń telefonicznych i nawigacji. Będzie on dostępny już latem.

Ujawniono również kilka szczegółów dotyczących Androida Q – jego publiczna beta dostępna jest już do pobrania. Wiemy, że kolejna wersja systemu operacyjnego doda ciemne skórki dla wszystkich standardowych aplikacji Androida. Będzie je można włączyć ręcznie lub przypisać do trybu oszczędzania baterii. Poza tym Android Q otrzyma nowe narzędzie do walki z uzależnieniem od telefonu nazwane Focus Mode. Pozwoli ono na tymczasowe zablokowanie niektórych aplikacji, na przykład na czas pracy. Dodatkowo rodzice otrzymają możliwość zdalnego ustalania limitów korzystania z apek na kontach swoich dzieci.

Inteligentny ekran Google Home Hub został oficjalnie przemianowany na Google Nest Hub, a producent ogłosił, że już wkrótce powstanie jego powiększona wersja Max wyceniona na 230 USD (ok. 880 PLN). Ma ona mieć 10-calowy ekran i oprócz inteligentnego głośnika działać jako kamera bezpieczeństwa w ekosystemie Nest. Ekran otrzyma także system rozpoznawania twarzy domowników.

Ponadto podczas konferencji dowiedzieliśmy się kilku rzeczy na temat Google Lens, który teraz rozpoznaje dania wypisane w menu i automatycznie wyszukuje ich przykładowe zdjęcia, oraz Google Duplex – sztuczna inteligencja pomoże użytkownikom w rezerwacji biletów czy pokoi hotelowych. Google zaprezentowało także Projekt Euphonia, czyli algorytmy pomagające Asystentowi Google w rozpoznawaniu poleceń wydawanych przez osoby z zaburzeniami mowy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Odtwarzacz multimedialny VLC z poważną luką bezpieczeństwa

Opublikowane

dnia

Odtwarzacz VLC Media Player to jeden z najpopularniejszych programów tego typu od wielu lat. Okazuje się jednak, że miliony jego użytkowników są obecnie narażone na atak z zewnątrz przez lukę, która znajduje się w ostatniej wersji oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne