Połącz się z nami

Technologie

Google I/O 2019: najważniejsze nowości

Ulepszony Asystent Google, Google Nest Hub i nowe wieści o Androidzie Q.

Opublikowane

dnia

Oprócz gwiazdy wieczoru, którą były telefony Pixel 3A i 3A XL, Google podzieliło się z nami także kilkoma innymi nowinkami. Wiele z nich dotyczyło Asystenta Google, Map Google i nadchodzącego Androida Q, ale dowiedzieliśmy się także interesujących faktów na temat produktów smart home i innych projektów Google.

„Nowa generacja” Asystenta Google ma być szybsza, bardziej intuicyjna i obsługiwać więcej aplikacji. Wydanie kilku poleceń nie będzie musiało być poprzedzane kilkukrotnym powtórzeniem komendy „Hej, Google” – wystarczy jedno zwrócenie uwagi asystenta, a zarejestruje on wszystkie żądania. Wirtualny pomocnik będzie mógł także samodzielnie tworzyć proste wiadomości e-mail. Next-genowy Asystent trafi najpierw tylko na smartfony Pixel, ale posiadacze innych urządzeń na osłodę dostaną dedykowany tryb samochodowy do głosowego sterowania muzyką, wykonywania połączeń telefonicznych i nawigacji. Będzie on dostępny już latem.

Ujawniono również kilka szczegółów dotyczących Androida Q – jego publiczna beta dostępna jest już do pobrania. Wiemy, że kolejna wersja systemu operacyjnego doda ciemne skórki dla wszystkich standardowych aplikacji Androida. Będzie je można włączyć ręcznie lub przypisać do trybu oszczędzania baterii. Poza tym Android Q otrzyma nowe narzędzie do walki z uzależnieniem od telefonu nazwane Focus Mode. Pozwoli ono na tymczasowe zablokowanie niektórych aplikacji, na przykład na czas pracy. Dodatkowo rodzice otrzymają możliwość zdalnego ustalania limitów korzystania z apek na kontach swoich dzieci.

Inteligentny ekran Google Home Hub został oficjalnie przemianowany na Google Nest Hub, a producent ogłosił, że już wkrótce powstanie jego powiększona wersja Max wyceniona na 230 USD (ok. 880 PLN). Ma ona mieć 10-calowy ekran i oprócz inteligentnego głośnika działać jako kamera bezpieczeństwa w ekosystemie Nest. Ekran otrzyma także system rozpoznawania twarzy domowników.

Ponadto podczas konferencji dowiedzieliśmy się kilku rzeczy na temat Google Lens, który teraz rozpoznaje dania wypisane w menu i automatycznie wyszukuje ich przykładowe zdjęcia, oraz Google Duplex – sztuczna inteligencja pomoże użytkownikom w rezerwacji biletów czy pokoi hotelowych. Google zaprezentowało także Projekt Euphonia, czyli algorytmy pomagające Asystentowi Google w rozpoznawaniu poleceń wydawanych przez osoby z zaburzeniami mowy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne