Połącz się z nami

Publikacje

Gattaca

Opublikowane

dnia

Chcesz studiować medycynę? Nie trzeba, idź na informatykę. W USA powstaje urządzenie, które we współpracy ze smartfonem w ciągu godziny stwierdzi, czy guz w organizmie jest łagodny czy złośliwy.

Co tam studia informatyczne! Chciałoby się dodać ? na nic nie idź. żeby obsłużyć smartfona, nie trzeba skończyć nawet podstawówki. Znane mi są przypadki, gdy trzyletnie dzieci robią zdjęcia aparatem telefonicznym. Co nas zatem czeka? Analogicznie do wspomagania kierownicy w aucie, czeka nas zaawansowane mobilne wspomaganie mózgu. Już dziś wokalistki kompensują brak talentu remiksami komputerowymi, dziś brak znajomości zasad ortografii nie przeszkadza w napisaniu książki ? nawet, w wykładaniu na wyższej uczelni. Program poprawi słowo, program doda, odejmie, program zwróci uwagę. O popularnym przeniesieniu pamięci do telefonów nie wspomnę. Przypominajki, urodziny, zakupy, spotkania.

Nad czym jeszcze pracowali w Ameryce? Chcą stworzyć małe urządzenie i skomplikowany program, który będzie umiał monitorować fale mózgowe osób chorych na epilepsję. Zdobyte materiały można będzie przesyłać z telefonu do szpitalnego centrum analiz, co pozwoli ostrzec o stanie przedatakowym. Do czego jeszcze można wykorzystać duże i wyraźne ekrany nowoczesnych telefonów komórkowych? Do badania wzroku. Potrzebny jest ? oprócz smartfona ? odpowiedni wziernik. Dzięki tej aparaturze będzie można przeprowadzać proste badanie wzroku u ludzi, którzy nie mają dostępu do okulisty.

Idźmy dalej w inne środowisko. Co daje puknięcie smartfonem? ?Fun banking?: możliwe, że gadżeciarzy skusi usługa jednego z polskich banków. Puknięcie smartfonami powoduje przelew. Ambiwalentnie ? to ciekawe rozwiązanie podczas ?oddawania sobie drobnych kwot np. w trakcie lunchu?. Wystarczy zalogować się i puknąć bez zapisywania długich numerów konta. Z drugiej strony niefrasobliwe pukanie telefonami, podczas imprezy ?na mieście? zwróci uwagę i nawet nie musi zakończyć się przywłaszczeniem aparatu ? a nieświadomym puknięciu się ze złodziejem. Wyrażenie ?zgwałcili mnie? nabierze nowego sensu. Znajomy skomentował to jeszcze lepiej: ?Taaa. Podchodzi koleżanka po lanczu do kolegi i mówi ? możesz mnie puknąć ? za dziś i za wczoraj? ;)? Na szczęście to są tylko mikropłatności. Małe kwoty, a więc ryzyko jest niskie, z tym że należy pamiętać, iż dla symbolicznego studenta ta mikrokwota może stanowić podstawę do przeżycia dwóch tygodni.

Smartfon pomaga przeżyć. A jak! Znacie historię Johna Garbera z Atlanty? Bateria jego HTC ocaliła go przed śmiercią od postrzału. Telefon kuloodporny. Czy smartfony chronią nas dziś przed szeroko rozumianą śmiercią? Przytrzymują nas przy życiu? W pewien, umowny sposób tak, ale i przyczyniają się do szybszego starzenia się. Spójrz no jeden z drugą na mimikę twarzy osoby, która wpatruje się w mały świecący ekranik. Marszczy brwi i mruży oczy?

Dziś smartfon pomaga diagnozować raka, wadę wzroku, stany przedpadaczkowe, a jakie będzie miał funkcjonalności w przyszłości?:

? ?Och zjawiskowa nieznajoma, pozwól, że zrobię ci zdjęcie? (błyskawiczna analiza twarzy z fotografii, diagnoza chorób z barwy skóry, irydologia, ocena jakości/grubości włosia, wytypowanie chorób genetycznych, pomiar tętna, temperatury).

? ?Pokaż jak wyszłam?

? ?Yyy, no pięknie, bardzo pięknie. Pa, muszę lecieć?.

Gattaca jak nic.

Wrocławianka, introwertyczka, autorka "Poradnika sympatycznego" - humorystycznego pseudoporadnika o relacjach damsko-męskich.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Publikacje

QNAP HS-453DX – domowe centrum rozrywki?

Idealny nie tylko dla hipsterów, których ulubionych filmów i muzyki na próżno szukać na Netfliksie i Spotify.

Opublikowane

dnia

Multimedialny serwer domowy typu NAS to ciekawa alternatywa dla standardowych odtwarzaczy strumieniowych – jeśli oglądasz przede wszystkim filmy i słuchasz muzyki z dysków twardych, warto uzupełnić swoje kino domowe o ten element. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Inteligentny dom dla początkujących

Wypróbuj niezawodne inteligentne sprzęty domowe, które nie zrujnują twojego budżetu.

Opublikowane

dnia

przez

Urządzenia smart home coraz liczniej trafiają na nasz rynek. Implementacja ich w domu nie tylko sprawia, że nasze życie staje się trochę łatwiejsze, ale daje również okazję poczuć się jak prawdziwa rodzina Jetsonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Epickie porachunki na najwyższym szczeblu

Epic Games Store chce rządzić na rynku cyfrowej dystrybucji gier, ale jakim kosztem?

Opublikowane

dnia

Wydawałoby się, że w roku 2019 spory o konsole są tylko reliktem przeszłości. Większość najważniejszych tytułów ukazuje się na pecetach, PS4 i Xboksie One, czasami zaglądając także na Switcha; gry na wyłączność oczywiście istnieją (na przykład recenzowany w tym numerze Judgment), ale możliwość zagrania tylko na jednej konsoli nie wzbudza już takich kontrowersji jak niegdyś. Niedawno na pecetowym poletku pojawił się jednak nowy gracz, który w niektórych kręgach szybko urósł do rangi wroga numer jeden. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

LEGO po jasnej stronie mocy

Wywiad z Jensem Kronvoldem Frederiksenem.

Opublikowane

dnia

przez

Już od 20 lat Jens Kronvold Frederiksen jest głównym Mistrzem Jedi pracującym dla LEGO Star Wars. Jako dyrektor kreatywny odpowiada on za przekształcenie ciekawych koncepcji w rozbudzające pasję i kreatywność projekty. Wystarczy chwilę z nim porozmawiać, aby przekonać się, jak bardzo uwielbia on swoją pracę. Opowiada o niej z czułością i zaangażowaniem, co nie powinno dziwić – w końcu poświęcił jej spory kawałek swojego życia. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Streaming Wars

Czy efektem streamingowych wojen będzie kompletna dewaluacja muzyki i wzrost skali filmowego piractwa?

Opublikowane

dnia

Wswoich założeniach legalny streaming był rzeczą wspaniałą. Spójrzmy tylko na sytuację związaną z muzyką. Przez długie lata borykaliśmy się z problemem udostępniania przez prywatnych użytkowników dyskografii wszelkich artystów na YouTubie – nie tylko bez wiedzy, a co za tym idzie zgody twórców, ale także jakiegokolwiek wynagrodzenia. I oto w końcu płacąc jakieś 30 PLN miesięcznie, mieliśmy przyczyniać się do tego, że wszystko będzie dobrze… Tylko że… no właśnie nie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne