Połącz się z nami

Newsy

Facebook wprowadził szyfrowanie dla Messengera

Szyfrowanie będzie dostępne tylko wtedy kiedy rozmówcy będą mieli najnowszą wersję aplikacji.

Opublikowane

dnia

W dobie podsłuchów, włamań na konta i rosnących obaw związanym z inwigilacją Facebook postanowił wprowadzić w swoim komunikatorze pełne szyfrowanie rozmów. Od teraz każda rozmowa przeprowadzona w Messengerze będzie słodką tajemnicą tylko osób biorących w niej udział.

Funkcje „Secret Conversations” znajdziemy w najnowszej wersji aplikacji Messenger. Jej uruchomienie pozwoli nam na przeprowadzenie zaszyfrowanej rozmowy, której nie odczyta żaden haker, organizacja rządowa czy nawet sam Facebook. Ponadto poza szyfrowaniem możemy uruchomić proces „autodestrukcji” rozmowy na kilka sekund czy dzień po jej zakończeniu. Pewnym ograniczeniem dla osób silnie skupionych na innych niż słowa środkach wyrazu może być brak możliwości przesyłania GIF-ów czy filmów wideo w trybie szyfrowania. Dostępne jest jednak nadal przesyłanie zdjęć i naklejek. Oczywiście szyfrowanie będzie dostępne tylko wtedy kiedy rozmówcy będą mieli najnowszą wersję aplikacji, która już jest dostępna zarówno na system Android, jak i iOS. Facebook pracował nad „Secret Conversations” od kilku miesięcy, ale dopiero teraz funkcja ta trafiła do ponad 1 mld użytkowników aplikacji Messenger. W przeciwieństwie do chociażby aplikacji WhatsApp szyfrowanie w Messengerze musi zostać włączone na początku każdej rozmowy, co pewnie w rezultacie będzie oznaczać, że większość użytkowników nie będzie z niej korzystać. Niemniej jednak, jakiekolwiek zabezpieczenie jest nadal lepsze niż jego brak.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung Galaxy Note 10+ w edycji Star Wars

W sam raz na premierę Skywalker. Odrodzenie.

Opublikowane

dnia

Oficjalne gadżety filmowe to nie nowość dla Samsunga – marka wielokrotnie wydawała edycje specjalne swoich produktów, które miały towarzyszyć ważnym premierom filmowym. Tym razem koreański producent przygotował coś fajnego dla miłośników sagi Gwiezdnych Wojen.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Valve oficjalnie ogłasza grę VR Half-Life: Alyx

Nie, to wcale nie jest długo wyczekiwany HL3.

Opublikowane

dnia

Są takie gry, za które wielu graczy oddałoby ostatnie pieniądze. Należy do nich niedokończona trylogia Half-Life, która uczyniła z Valve ważnego gracza na światowym rynku gier. Po latach Valve nareszcie powraca do opuszczonego przed laty uniwersum, ale nie w sposób, w jaki się spodziewaliśmy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne