Połącz się z nami

Newsy

Facebook wprowadził nowy system „Lubię to!”

Użytkownicy Facebooka mogą nie tylko polubić dany post, ale również go pokochać, wyśmiać, być na niego złym, smutnym lub zaskoczonym.

Opublikowane

dnia

O tym, że Facebook testuje nowy system wyrażana emocji wiedzieliśmy już od jakiegoś czas, ale dopiero od dzisiaj wszyscy możemy korzystać z pięciu nowych i jednej dobrze znanej ikony, które pomogą nam reagować na posty bez zbędnych komentarzy.

Od dzisiaj użytkownicy Facebooka mogą nie tylko polubić dany post, ale również go pokochać, wyśmiać, być na niego złym, smutnym lub zaskoczonym. Ten dość oszczędny, ale konkretny wachlarz reakcji będzie naszym nowym orężem w przypadku postów z małymi dziećmi, zdjęciami kumpla z siłowni czy udostępnień newsów o kolejnych rewelacyjnych posunięciach partii rządzącej.

Plotki o wprowadzeniu nowego systemu pojawiły się już kilka miesięcy temu. Wstępnie projekt ten zakładał wprowadzenie przycisku „Nie lubię!”, ale CEO Facebooka, Mark Zuckerberg szybko się z tego pomysłu wycofał. Zamiast niedoszłego narzędzia hejterów otrzymaliśmy zestaw sześciu ikon, które pomogą nam wyrazić kilka podstawowych ludzkich emocji. Takie rozwiązanie ma sporo sensu, gdyż jak wszyscy dobrze wiemy pewnych rzeczy, takich jak informacja o śmierci kogoś bliskiego po prostu nie wypadało „lajkować”. Teraz jednak możemy sobie pozwolić na dużo więcej swobody i nie tylko pokochać zdjęcie kota znajomego, ale również okazać współczucie, kiedy ktoś doświadczy jakiejś przykrości. Nowe ikony są dostępne zarówno w przeglądarce, jak i w aplikacjach mobilnych Facebooka.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejna fabryka Tesli powstanie w Berlinie

Będzie produkowała baterie, napędy i niektóre modele.

Opublikowane

dnia

Po Stanach Zjednoczonych i Chinach przyszedł czas na Europę. Elon Musk oficjalnie potwierdził, że kolejna fabryka Tesli powstanie w Niemczech. Plany firmy zakładają, że produkcja ruszy już w 2021 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje ekspansję na rynku AR

W planach headset, okulary i nowe funkcje na iPadzie.

Opublikowane

dnia

O tym, że Apple z nadzieją patrzy w stronę rozwiązań AR, wiadomo nie od dziś. Póki co firma stara się zachować w sekrecie swoje plany związane z rzeczywistością rozszerzoną, ale najnowsze przecieki zdają się potwierdzać, że już wkrótce mocno zaznaczy ona swoją pozycję na tym rynku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Disney+

Serwis streamingowy dostępny dla subskrybentów w trzech krajach.

Opublikowane

dnia

To chyba najbardziej oczekiwana premiera wśród serwisów streamingowych – w końcu po raz pierwszy w jednym miejscu dostępne będą wszystkie produkcje z uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen czy klasyczne, disneyowskie filmy. Czego jeszcze możemy spodziewać się po usłudze Disney+?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne