SOCJAL
Do góry

Facebook Safety Check stałą funkcjonalnością

Przydatna opcja na trudne czasy.

W obliczu nasilających się ataków terrorystycznych i radykalnych nastrojów na świecie Facebook stara się wspierać osoby, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie zagrożenia. Dotychczas uruchamiana tylko podczas sytuacji kryzysowych funkcja Safety Check stanie się pełnoprawnym elementem portalu społecznościowego.

Jak działa Safety Check? W przypadku wystąpienia jakiejś tragedii (atak terrorystyczny, katastrofa naturalna czy wypadek), Facebook wysyła informację do wszystkich osób znajdujących się w zasięgu tragedii. Odpowiedzenie na nią powoduje wysłanie automatycznego powiadomienia o bezpieczeństwie danej osoby do jej bliskich i przyjaciół. Dotychczas funkcjonalność ta była uruchamiana w odpowiedzi na konkretną sytuację kryzysową, jednak w związku z coraz częstszym ich występowaniem Facebook zdecydował się na uruchomienie specjalnej, stałej podstrony poświęconej serwisowi.

Hub Safety Check ma zawierać nie tylko informacje o sytuacjach kryzysowych i znajomych, którzy mogli znaleźć się w ich zasięgu, ale również wszystkie dane dotyczące możliwości pomocy osobom dotkniętym tragedią. Poprzez podstronę poświęconą danemu wydarzeniu będzie można zasilić konto organizacji humanitarnej datkiem pieniężnym, dowiedzieć się, gdzie przekazać dary oraz zorganizować się w grupy wolontariuszy. Safety Check ma zostać stopniowo uruchamiany w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że będzie on przydatny jak najrzadziej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy